25. kolejka 1. ligi: Radomiak - Chrobry Głogów 2-0 (1-0)

13 czerwca na Stadionie MOSiR ul. Narutowicza odbył się mecz 25. kolejki polskiej 1. ligi pomiędzy drużynami Radomiaka i Chrobry. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Radomiaka 2-0.

25. kolejka Polska - 1. liga
2020-06-13 12:40 | Stadion: Stadion MOSiR ul. Narutowicza | Arbiter: T. Marciniak
Radomiak
Chrobry Głogów
2
0
M. Kaput 42'
P. Mikita 88'

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Michałowi Kaputowi z zespołu gospodarzy. Była to 38. minuta starcia.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Radomiaka w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 42. minucie Michał Kaput dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Radomiaka.

Na drugą połowę zespół Chrobry wyszedł w zmienionym składzie, za Miłosza Kozaka wszedł Maksymilian Banaszewski. W pierwszych minutach drugiej połowy sędzia ukarał żółtą kartką Meika Karwota, piłkarza Radomiaka.

W 60. minucie Damian Kowalczyk zastąpił Damiana Piotrowskiego. W 82. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Michał Kaput z Radomiaka i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w 38. minucie. Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania arbiter pokazał żółtą kartkę Michałowi Michalcowi z Chrobry.

W 88. minucie w zespole Chrobry doszło do zmiany. Krzysztof Kubica wszedł za Roberta Mandrysza.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Radomiaka w 88. minucie spotkania, gdy Patryk Mikita strzelił z rzutu karnego drugiego gola. To już jedenaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

W doliczonym czasie gry żółtą kartką został ukarany Mateusz Michalski, zawodnik gospodarzy. W drugiej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Radomiaka doszło do zmiany. Michał Grudniwski wszedł za Patryka Mikitę. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Szymon Drewniak
 42′ 38′ 82′ Michał Kaput
Miłosz Kozak
50′ Meik Adalbert Karwot
Robert Mandrysz
Rafał Makowski
Marcel Ziemann
90′ Mateusz Michalski
Adrian Benedyczak
 88′ (k.) Patryk Mikita
Damian Kowalczyk

Arbiter przyznał trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Chrobry pokazał jedną żółtą.