25. kolejka 1. ligi: Puszcza Niepołomice - Wigry Suwałki 2-1 (0-1)

12 czerwca na Stadionie ul. Kusocińskiego w Niepołomicach odbył się mecz 25. kolejki polskiej 1. ligi pomiędzy drużynami Puszcza i Wigier. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Puszcza 2-1.

D. Gojko 34'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 pojedynków zespół Puszcza wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo sześć razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną żółtą kartkę w meczu dostał Erik Czikosz z drużyny gospodarzy. Była to 34. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Wigier w 34. minucie spotkania, gdy Denis Gojko zdobył pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Wigier.

Na drugą połowę drużyna Puszcza wyszła w zmienionym składzie, za Bartłomieja Eizencharta wszedł Jakub Bąk. W 58. minucie Grzegorz Aftyka został zmieniony przez Patryka Czułowskiego.

Piłkarze gospodarzy w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Marcin Stefanik.

W 69. minucie Kacper Wełniak został zmieniony przez Michała Żebrakowskiego, a za Joela Huertasa wszedł na boisko Cezary Sauczek, co miało wzmocnić zespół Wigier. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Michala Kleca na Piotra Stawarczyka oraz Bartosza Żurka na Marcina Orłowskiego. Erik Czikosz z Puszcza w doliczonej czwartej minucie meczu dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej ten piłkarz został ukarany w 34. minucie.

Trzeba było trochę poczekać, aby Erik Czikosz wywołał eksplozję radości wśród kibiców Puszcza, zdobywając kolejną bramkę w czwartej minucie doliczonego czasu meczu pojedynku. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-1.

Jan Balawejder
 90′ 34′ 90′ Erik Czikosz
Joel Huertas Cornudella
 68′ Marcin Stefanik