25. kolejka 1. ligi: GKS Bełchatów - Zagłębie Sosnowiec 2-1 (1-0)

13 czerwca na Stadionie GKS-u odbyło się starcie 25. kolejki polskiej 1. ligi pomiędzy drużynami GKS-u Bełchatów i Zagłębia Sosnowiec. Mecz zakończył się zwycięstwem GKS-u Bełchatów 2-1.

M. Magiera 10' (samob.)

Zespół Zagłębia Sosnowiec bardzo potrzebował punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała ósme miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W 10. minucie do własnej bramki trafił zawodnik GKS-u Bełchatów Mariusz Magiera.

W 22. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Patryka Winsztala z GKS-u Bełchatów, a w 45. minucie Rafała Grzelaka z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Zagłębia Sosnowiec.

W 55. minucie sędzia ukarał kartką Mateusza Szymorka, piłkarza gospodarzy. W 57. minucie za Patryka Mularczyka wszedł Tomasz Hołota.

W 58. minucie arbiter pokazał kartkę Wojciechowi Słomce z Zagłębia Sosnowiec. W 60. minucie Artur Golański został zmieniony przez Macieja Koziarę, co miało wzmocnić drużynę GKS-u Bełchatów. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Fabiana Piaseckiego na Rubia.

Dopiero w drugiej połowie Paweł Czajkowski wywołał eksplozję radości wśród kibiców GKS-u Bełchatów, strzelając gola w 67. minucie pojedynku. W 74. minucie Patryk Winsztal został zmieniony przez Przemysława Zdybowicza, co miało wzmocnić jedenastkę GKS-u Bełchatów. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mateusza Szweda na Tomasza Nawotkę.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników GKS-u Bełchatów w 78. minucie spotkania, gdy Adrian Małachowski zdobył z karnego drugą bramkę. W 84. minucie w jedenastce GKS-u Bełchatów doszło do zmiany. Mikołaj Grzelak wszedł za Adriana Małachowskiego.

Na cztery minuty przed zakończeniem meczu sędzia przyznał kartkę Marcinowi Sierczyńskiemu z drużyny gospodarzy. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Markas Beneta
10′ (samob.) Mariusz Magiera
Rafał Grzelak45′
86′ Marcin Sierczyński
Kacper Radkowski
55′ Mateusz Szymorek
Bartłomiej Babiarz
Bartosz Biel
Filip Karbowy
 67′ Paweł Czajkowski
Patryk Małecki
Artur Golański
Patryk Mularczyk
 78′ (k.) Adrian Małachowski
Wojciech Słomka58′
Émile Laurent Diokel Thiakane
Mateusz Szwed
22′ Patryk Winsztal
Fabian Piasecki

Arbiter ukarał żółtymi kartkami trzech piłkarzy gospodarzy. Pokazał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Zawodnicy Zagłębia Sosnowiec otrzymali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.