25. kolejka 1. ligi: Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Olimpia Grudziądz 3-3 (1-1)

W starciu 25. kolejki polskiej 1. ligi, które rozegrane zostało 12 czerwca, zespół Bruk-Bet Termalicy zremisował z Olimpią 3-3 (1-1). Pojedynek odbył się na Stadionie Termaliki Bruk-Bet Nieciecza w Niecieczy.

25. kolejka Polska - 1. liga
2020-06-12 15:10 | Stadion: Stadion Termaliki Bruk-Bet Nieciecza | Arbiter: S. Krasny
K. Janiak 90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Drużyna Bruk-Bet Termalicy wygrała aż cztery razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Olimpii w 13. minucie spotkania, gdy Ricky van Haaren zdobył pierwszą bramkę.

Jedenastka gospodarzy wyrównała wynik meczu. W 26. minucie na listę strzelców wpisał się Artiom Putiwcew.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W 57. minucie za Vladislavsa Gutkovskisa wszedł Matej Jelić.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Bruk-Bet Termalicy przyniosły efekt bramkowy. W 63. minucie Florin Purece dał prowadzenie swojej drużynie.

W 65. minucie w zespole Olimpii doszło do zmiany. Mohamed M. wszedł za Macieja Konę. W 77. minucie gola wyrównującego strzelił z rzutu karnego João Criciuma. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na 11 minut przed zakończeniem spotkania dającą prowadzenie bramkę dla zawodników gospodarzy zdobył Piotr Wlazło. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 80. minucie Patrik Mišák został zmieniony przez Dawida Kalisza, a za Florina Purecego wszedł na boisko Michal Bezpalec, co miało wzmocnić jedenastkę Bruk-Bet Termalicy. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sebastiana Kamińskiego na Piotra Janczukowicza oraz João Criciumę na Kacpra Janiaka. Jedyną kartkę w meczu otrzymał Tomasz Loska z Bruk-Bet Termalicy. Była to 85. minuta meczu.

Zespół Bruk-Bet Termalicy niedługo cieszył się prowadzeniem. Trwało to 11 minut, drużyna gości doprowadziła do remisu. Gola strzelił Kacper Janiak. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-3.

Gutkovskis
85′ Tomasz Loska
Remigiusz Szywacz
 26′ Artiom Putiwcew
Maciej Kona
 63′ Florin Flavius Purece
Ricky van Haaren  13′
 79′ Piotr Wlazło
João Augusto Fortunato Mariano  77′ (k.)
Vladislavs Gutkovskis
Elvir Maloku

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Bruk-Bet Termalicy przyznał jedną żółtą.