24. kolejka 1. ligi: Zagłębie Sosnowiec - Stomil Olsztyn 2-1 (1-0)

7 czerwca na Stadionie Ludowym odbyło się spotkanie 24. kolejki polskiej 1. ligi pomiędzy drużynami Zagłębia Sosnowiec i Stomilu Olsztyn. Mecz zakończył się zwycięstwem Zagłębia Sosnowiec 2-1.

S. Sobczak 61'

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 29. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Piotra Polczaka z Zagłębia Sosnowiec, a w 34. minucie Jakuba Tecława z drużyny przeciwnej.

W tym czasie to piłkarze Zagłębia Sosnowiec otworzyli wynik. W 36. minucie Filip Karbowy dał prowadzenie swojej jedenastce.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Zagłębia Sosnowiec.

W 50. minucie Jakub Tecław został zmieniony przez Wojciecha Hajdę. W 56. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jakuba Mosakowskiego ze Stomilu Olsztyn, a w 60. minucie Kacpra Radkowskiego z drużyny przeciwnej. W 61. minucie na listę strzelców wpisał się Szymon Sobczak. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Zagłębia Sosnowiec w 62. minucie spotkania, gdy Fabian Piasecki strzelił drugiego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie.

Między 63. a 83. minutą, boisko opuścili zawodnicy Zagłębia Sosnowiec: Filip Karbowy, Fabian Piasecki, Szymon Pawłowski, na ich miejsce weszli: Tomasz Hołota, Rubio, Patryk Mularczyk. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Erica Molloya, Grzegorza Lecha zajęli: Jurich Carolina, Koki Hinokio. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

Jakub Mosakowski56′
29′ Piotr Polczak
Jonatan Straus
60′ Kacper Radkowski
Serafin Szota
Dawid Ryndak
Jakub Tecław34′
Bartłomiej Babiarz
Wiktor Biedrzycki
 36′ Filip Karbowy
Maciej Pałaszewski
 62′ Fabian Piasecki
Szymon Sobczak  61′ (k.)

Sędzia w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Zagłębia Sosnowiec, a w drugiej dostali tyle samo. Zawodnicy gości otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.