24. kolejka 1. ligi: Warta Poznań - Olimpia Grudziądz 2-0 (0-0)

W spotkaniu 24. kolejki polskiej 1. ligi, które rozegrane zostało 6 czerwca, zespół Warty wygrał z Olimpią 2-0 (0-0). Mecz odbył się na Stadionie Groclinu Dyskobolii w Grodzisku Wielkopolskim.

T. Boczek 75'

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Maciejowi Konie z Olimpii. Była to 16. minuta pojedynku.

W 59. minucie za Michała Jakóbowskiego wszedł Serhij Napołow.

Bramkarz Olimpii wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w starciu sześć razy, ale nie zachował czystego konta. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem na listę strzelców wpisał się Jakub Apolinarski.

W 65. minucie Maciej Kona został zmieniony przez Ariela Wawszczyka, co miało wzmocnić zespół Olimpii. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Gracjana Jarocha na Mateusza Szczepaniaka. W 73. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Łukasza Bogusławskiego, piłkarza Olimpii.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Warty , strzelając kolejnego gola. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania wynik na 2-0 podwyższył Tomasz Boczek.

W 80. minucie Łukasz Bogusławski został zmieniony przez Mohameda M., a za Piotra Janczukowicza wszedł na boisko Kacper Janiak, co miało wzmocnić drużynę Olimpii. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Roberta Janickiego na Krzysztofa Danielewicza. W 88. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Damian Ciechanowski osłabiając tym samym zespół gości. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Łukasz Sapela
 75′ Tomasz Boczek
Remigiusz Szywacz
 62′ Jakub Apolinarski