24. kolejka 1. ligi: OKS Odra Opole - GKS Jastrzębie Zdrój 1-2 (0-0)

7 czerwca na Stadionie Miejskim w Opolu odbyło się starcie 24. kolejki polskiej 1. ligi pomiędzy drużynami OKS-u Odra i GKS-u Jastrzębie. Mecz zakończył się zwycięstwem GKS-u Jastrzębie 2-1.

P. Janasik 84' (samob.)

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 spotkań jedenastka OKS-u Odra wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo aż siedem razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Sebastian Bonecki z OKS-u Odra. Była to 17. minuta spotkania.

Na początku drugiej połowy piłkarze OKS-u Odra nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 52. minucie Arkadiusz Piech dał prowadzenie swojej drużynie. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 57. minucie Patryk Skórecki został zastąpiony przez Petra Galuškę. W tej samej minucie Dominik Szczęch został zmieniony przez Kamila Jadacha, co miało wzmocnić zespół GKS-u Jastrzębie . Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dawida Błanika na Szymona Skrzypczaka. W 62. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Daniela Szczepana z GKS-u Jastrzębie, a w 63. minucie Szymona Skrzypczaka z drużyny przeciwnej.

Jedenastka gospodarzy niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 14 minut, zespół GKS-u Jastrzębie doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Farid Ali. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Michal Bojdys z jedenastki gości.

W 84. minucie do własnej bramki trafił zawodnik OKS-u Odra Patryk Janasik. W 87. minucie w drużynie GKS-u Jastrzębie doszło do zmiany. Kamil Adamek wszedł za Daniela Szczepana.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

Mariusz Pawełek
84′ (samob.) Patryk Janasik
Kamil Szymura
17′ Sebastian Bonecki
Damian Tront
 52′ Arkadiusz Piech
Daniel Szczepan62′

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższy piątek zespół GKS-u Jastrzębie będzie miał szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jego przeciwnikiem będzie Sandecja Nowy Sącz. Natomiast w sobotę Warta Poznań zagra z zespołem OKS-u Odra na jego terenie.