24. kolejka 1. ligi: Chrobry Głogów - GKS Bełchatów 1-0 (1-0)

W pojedynku 24. kolejki polskiej 1. ligi, który rozegrany został 5 czerwca, zespół Chrobry zwyciężył z GKS-em Bełchatów 1-0 (1-0). Mecz odbył się na Stadion GOS w Głogowie.

A. Benedyczak 43'

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Jedenastka Chrobry zajmowała 14., natomiast zespół GKS-u Bełchatów - 15. pozycję.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W 10. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Marcina Sierczyńskiego z GKS-u Bełchatów, a w 34. minucie Przemysława Stolca z drużyny przeciwnej.

Tuż przed końcem pierwszej połowy jedyną bramkę meczu zdobył Adrian Benedyczak dla jedenastki Chrobry. Bramka padła w tej samej minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Chrobry.

W 60. minucie Bartłomiej Bartosiak został zastąpiony przez Bartosza Biela. W 66. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Olivera Práznovskiego z Chrobry, a w 72. minucie Michała Kołodziejskiego z drużyny przeciwnej.

Między 70. a 80. minutą, boisko opuścili zawodnicy Chrobry: Marcel Ziemann, Mikołaj Lebedyński, Adrian Benedyczak, na ich miejsce weszli: Maksymilian Banaszewski, Damian Kowalczyk, Krzysztof Kubica. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Przemysława Zdybowicza, Adriana Małachowskiego zajęli: Patryk Winsztal, Dawid Flaszka. W drugiej połowie nie padły gole.

Michał Kołodziejski72′
66′ Oliver Práznovský
Marcin Sierczyński10′
34′ Przemysław Stolc
Adrian Małachowski
 43′ Adrian Benedyczak
Émile Laurent Diokel Thiakane
Mikołaj Lebedyński
Przemysław Zdybowicz

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Chrobry, natomiast w drugiej dostali tyle samo. Zawodnicy gości otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.