23. kolejka 1. ligi: Olimpia Grudziądz - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1-2 (0-1)

3 czerwca na Stadionie Miejskim im. Bronisława Malinowskiego w Grudziądzu odbyło się spotkanie 23. kolejki polskiej 1. ligi pomiędzy drużynami Olimpii i Podbeskidzia B.-B. Starcie zakończyło się zwycięstwem Podbeskidzia B.-B. 2-1.

23. kolejka Polska - 1. liga
2020-06-03 20:40 | Stadion: Stadion Miejski im. Bronisława Malinowskiego | Arbiter: W. Krzton
B. Jaroch 56'

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Podbeskidzia B.-B. otworzyli wynik. W 35. minucie na listę strzelców wpisał się Jakub Bieroński.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Podbeskidzia B.-B..

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Podbeskidzia B.-B. w 56. minucie spotkania, gdy Bartosz Jaroch strzelił z karnego drugiego gola.

Niedługo później Ricky van Haaren wywołał eksplozję radości wśród kibiców Olimpii, zdobywając bramkę w 67. minucie pojedynku. W 72. minucie za Mateusza Marca wszedł Kamil Biliński.

Między 73. a 84. minutą, boisko opuścili zawodnicy Olimpii: Elvir Maloku, Ricky van Haaren, na ich miejsce weszli: Mohamed M., Piotr Janczukowicz. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jakuba Bierońskiego, Adriana Rakowskiego zajęli: Filip Laskowski, Tomasz Nowak. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w doliczonym czasie gry, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Dominikowi Frelkowi i Filipowi Laskowskiemu. Zespołowi Olimpii zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Podbeskidzia B.-B..

Kornel Osyra
90′ Dominik Frelek
Jakub Bieroński  35′
Sebastian Kamiński
Karol Danielak
Maciej Daniel Kona
Mateusz Marzec
 67′ Ricky van Haaren
Adrian Rakowski
João Augusto Fortunato Mariano
Michał Rzuchowski
Elvir Maloku
Marko Roginić

Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Natomiast drużyna Podbeskidzia B.-B. w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.