23. kolejka 1. ligi: Miedź Legnica - Stal Mielec 1-2 (1-2)

2 czerwca na Stadionie im. Orła Białego w Legnicy odbyło się starcie 23. kolejki polskiej 1. ligi pomiędzy drużynami Miedzi i Stal. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Stal 2-1.

M. Żyro 10',37'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W 10. minucie bramkę zdobył Michał Żyro.

Zawodnicy Miedzi odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 15. minucie Marquitos wyrównał wynik meczu z rzutu karnego. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy żółtą kartkę dostał Nemanja Mijušković z Miedzi.

W 37. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Michał Żyro ze Stal. W 45. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Mateusza Żyrę, zawodnika Stal.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

W 52. minucie Mateusz Mak zastąpił Roberta Dadoka. W 64. minucie w zespole Stal doszło do zmiany. Grzegorz Tomasiewicz wszedł za Macieja Domańskiego.

W 70. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Mateusz Żyro osłabiając drużynę gości. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 45. minucie. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Jakubowi Wrąbelowi z drużyny gości. Była to 79. minuta spotkania.

Kuba Bartosz
36′ Nemanja Mijušković
Bartłomiej Kiełbasa
 15′ (k.) García Barreno Marquitos
Michał Żyro  10′, 37′

Zespół Stal zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Sędzia pokazał dwie żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom gości, a piłkarzom Miedzi przyznał jedną żółtą.