23. kolejka 1. ligi: GKS Tychy '71 - Zagłębie Sosnowiec 1-1 (0-1)

4 czerwca na Stadionie Miejskim odbyło się spotkanie 23. kolejki polskiej 1. ligi pomiędzy drużynami GKS-u Tychy i Zagłębia Sosnowiec. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

F. Piasecki 33'

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 19. minucie kartkę dostał Filip Karbowy z jedenastki gości.

Nagle zawodnicy Zagłębia Sosnowiec nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 33. minucie na listę strzelców wpisał się Fabian Piasecki. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry sędzia ukarał kartką Dawida Ryndaka, zawodnika Zagłębia Sosnowiec. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Zagłębia Sosnowiec.

Na drugą połowę zespół GKS-u Tychy wyszedł w zmienionym składzie, za Kacpra Piątka wszedł Wojciech Szumilas. W 59. minucie Filip Karbowy został zastąpiony przez Tomasza Hołotę.

Między 63. a 72. minutą, boisko opuścili zawodnicy GKS-u Tychy: Ken Kallaste, Jan Biegański, na ich miejsce weszli: Łukasz Moneta, Dawid Kasprzyk. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Mateusza Szweda, Szymona Pawłowskiego zajęli: Rubio, Patryk Mularczyk. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom GKS Tychy: Marcinowi Biernatowi w 82. i Maciejowi Mańce w 85. minucie.

Drużyna gospodarzy otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku Łukasz Moneta wyrównał wynik meczu. To już trzecie trafienie tego piłkarz w sezonie.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Krystian Stępniowski
82′ Marcin Biernat
Markas Beneta
Ken Kallaste
Piotr Polczak
85′ Maciej Mańka