23. kolejka 1. ligi: GKS Bełchatów - Sandecja Nowy Sącz 0-3 (0-3)

2 czerwca na Stadionie GKS-u odbył się mecz 23. kolejki polskiej 1. ligi pomiędzy drużynami GKS-u Bełchatów i Sandecji. Starcie zakończyło się zwycięstwem Sandecji 3-0.

M. Małkowski 44'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sandecji (”Biało-Czarni”) w 17. minucie spotkania, gdy Mateusz Klichowicz zdobył pierwszą bramkę.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Sandecji, strzelając kolejnego gola. W 26. minucie na listę strzelców wpisał się Damian Chmiel.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Biało-Czarnych” w 44. minucie spotkania, gdy Maciej Małkowski zdobył z rzutu karnego trzecią bramkę. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-3.

W 52. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Adriana Małachowskiego z GKS-u Bełchatów, a w 53. minucie Grzegorza Barana z drużyny przeciwnej. W 58. minucie Marcin Ryszka zastąpił Artura Golańskiego.

Między 70. a 88. minutą, boisko opuścili ”Biało-Czarni”: Mariusz Gabrych, Michał Walski, Radosław Kanach, na ich miejsce weszli: Kamil Ogorzaly, Szymon Kuźma, Jan Kuzma. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Przemysława Zdybowicza, Bartosza Biela zajęli: Patryk Winsztal, Bartłomiej Bartosiak. Od 87. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Daniel Bielica
90′ Marcin Grolik
Radosław Kanach
52′ Adrian Małachowski