21. kolejka 1. ligi: Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wigry Suwałki 4-0 (1-0)

1 marca na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej odbył się mecz 21. kolejki polskiej 1. ligi pomiędzy drużynami Podbeskidzia B.-B. i Wigier. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Podbeskidzia B.-B. 4-0. Starcie obejrzało 4 380 widzów.

M. Rzuchowski 89'

Drużyna Podbeskidzia B.-B. bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował trzecią pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Od pierwszych minut drużyna Podbeskidzia B.-B. zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Wigier była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Podbeskidzia B.-B. w 33. minucie spotkania, gdy Kacper Gach zdobył pierwszą bramkę.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Podbeskidzia B.-B..

Na drugą połowę zespół Wigier wyszedł w zmienionym składzie, za Mikolaja Wasilewskiego wszedł Cezary Sauczek.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W 48. minucie wynik na 2-0 podwyższył Rafal Figiel.

W 56. minucie w drużynie Wigier doszło do zmiany. Michał Żebrakowski wszedł za Johana Oremę. W tej samej minucie Adam Najem został zastąpiony przez Kacpra Wełniaka.

Niedługo później Dmytro Bashlay wywołał eksplozję radości wśród kibiców Podbeskidzia B.-B., zdobywając kolejną bramkę w 57. minucie spotkania. W 67. minucie w zespole Podbeskidzia B.-B. doszło do zmiany. Mateusz Marzec wszedł za Karola Danielaka.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy za czerwoną kartkę zszedł z boiska Mohamed Loua osłabiając tym samym drużynę Wigier. W 76. minucie żółtą kartkę dostał Mateusz Marzec, piłkarz Podbeskidzia B.-B..

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W samej końcówce meczu wynik ustalił Michał Rzuchowski.

W doliczonej drugiej minucie starcia arbiter przyznał żółtą kartkę Filipowi Laskowskiemu z zespołu gospodarzy. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4-0.

Dominik Kąkolewski
 57′ Dmytro Bashlay
Martin Dobrotka
 33′ Kacper Gach
Joel Huertas Cornudella
 48′ Rafał Figiel
Mohamed Loua72′
 89′ Michał Rzuchowski