20. kolejka 1. ligi: Warta Poznań - Wigry Suwałki 3-0 (1-0)

W spotkaniu 20. kolejki polskiej 1. ligi, które rozegrane zostało 1 grudnia, drużyna Warty zwyciężyła z Wigrami 3-0 (1-0). Mecz na Stadionie Groclinu Dyskobolii w Grodzisku Wielkopolskim obejrzało 926 widzów.

20. kolejka Polska - 1. liga
2019-12-01 13:30 | Stadion: Stadion Groclinu Dyskobolii | Widzów: 926 | Arbiter: M. Opaliński
M. Ozga 90' (samob.)

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Gracjan Jaroch wywołał eksplozję radości wśród kibiców Warty , strzelając gola w 27. minucie starcia. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Arkadiuszowi Najemskiemu z Wigier. Była to 29. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Warty.

W 52. minucie arbiter przyznał kartkę Michałowi Żebrakowskiemu z drużyny gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Warty w 52. minucie spotkania, gdy Mateusz Kupczak zdobył z karnego drugą bramkę. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Między 55. a 60. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. W 62. minucie za Serhiego Napolova wszedł Karol Gardzielewicz. Między 69. a 89. minutą, boisko opuścili zawodnicy Wigier: Cezary Sauczek, Grzegorz Aftyka, Michal Krol, na ich miejsce weszli: Paweł Gierach, Łukasz Sosnowski, Kamil Sabillo. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Roberta Janickiego, Gracjana Jarocha zajęli: Adrian Laskowski, Łukasz Spławski.

W samej końcówce starcia arbiter pokazał kartkę Łukaszowi Trałce, piłkarzowi gospodarzy.

W drugiej minucie doliczonego czasu meczu bramkę samobójczą strzelił zawodnik Wigier Michał Ozga. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-0.

Dawid Sołdecki60′
 52′ (k.) 57′ Mateusz Kupczak
Robert Bartczak
Serhiy Napolov
Joel Huertas Cornudella
Mariusz Rybicki
Michał Ozga 90′ (samob.)
89′ Łukasz Trałka
Cezary Sauczek
 27′ Gracjan Jaroch
Michał Żebrakowski52′

Zawodnicy Warty obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.