20. kolejka 1. ligi: Radomiak - GKS Bełchatów 2-0 (1-0)

W starciu 20. kolejki polskiej 1. ligi, które rozegrane zostało 1 grudnia, drużyna Radomiaka wygrała z GKS-em Bełchatów 2-0 (1-0). Mecz na Stadionie MOSiR ul. Narutowicza obejrzało 3 452 widzów.

20. kolejka Polska - 1. liga
2019-12-01 12:40 | Stadion: Stadion MOSiR ul. Narutowicza | Widzów: 3452 | Arbiter: K. Paszkiewicz
Radomiak
GKS Bełchatów
2
0
M. Michalski 6'
P. Mikita 49'

Drużyna Radomiaka bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował czwartą pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Radomiaka w szóstej minucie spotkania, gdy Mateusz Michalski strzelił pierwszego gola.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom GKS Bełchatów: Pawłowi Czajkowskiemu w 26. i Mateuszowi Marcowi w 43. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Radomiaka.

Drugą połowę zespół GKS-u Bełchatów rozpoczął w zmienionym składzie, za Bartosza Biela wszedł Dawid Flaszka. W pierwszych minutach drugiej połowy sędzia ukarał żółtą kartką Daniela Niźnika, zawodnika gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Radomiaka w 49. minucie spotkania, gdy Patryk Mikita zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

W 66. minucie żółtą kartkę dostał Michał Kołodziejski z GKS-u Bełchatów. W 69. minucie Paweł Czajkowski został zmieniony przez Artura Golańskiego. W 77. minucie Mateusz Marzec został zmieniony przez Bartłomieja Bartosiaka, co miało wzmocnić drużynę GKS-u Bełchatów. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Leândro na Damiana Nowaka.

Na 12 minut przed zakończeniem spotkania sędzia przyznał żółtą kartkę Marcinowi Grolikowi z zespołu gości. W 83. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Émile Thiakane osłabiając tym samym drużynę gości. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w doliczonym czasie gry, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Mateuszowi Cichockiemu i Dawidowi Kocyli.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Marcin Grolik78′
90′ Mateusz Cichocki
Paweł Czajkowski26′
 6′ Mateusz Michalski
Adrian Małachowski
Maciej Górski
Mateusz Marzec43′
 49′ (k.) Patryk Mikita
Émile Laurent Diokel Thiakane83′
Leândro Rossi Pereira
Dawid Kocyła90′

Piłkarze GKS-u Bełchatów otrzymali w meczu sześć żółtych kartek oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.