20. kolejka 1. ligi: Chrobry Głogów - Miedź Legnica 0-2 (0-1)

W starciu 20. kolejki polskiej 1. ligi, które rozegrane zostało 1 grudnia, drużyna Chrobry przegrała z Miedzią 0-2 (0-1). Mecz na Stadion GOS w Głogowie obejrzało 1 398 widzów.

Marquitos 68'

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 18. minucie sędzia pokazał kartkę Adrianowi Purzyckiemu z jedenastki gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Miedzi w 45. minucie spotkania, gdy Jakub Łukowski zdobył pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Miedzi.

W 55. minucie kartkę dostał Artur Pikk, piłkarz gości. W 57. minucie za Dawida Korta wszedł Valerijs Sabala.

W 63. minucie kartką został ukarany Maciej Sliwa, zawodnik Miedzi.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Miedzi, strzelając kolejnego gola. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy wynik na 0-2 podwyższył Marquitos.

Między 73. a 83. minutą, boisko opuścili zawodnicy Chrobry: Damian Kowalczyk, Przemysław Stolc, na ich miejsce weszli: Dominik Piła, Jarosław Ratajczak. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Macieja Sliwy, Jakuba Łukowskiego zajęli: Patryk Makuch, Henrik Ojamaa. W 81. minucie arbiter przyznał kartkę Michałowi Ilkowowi-Gołąbowi z Chrobry. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-2.

Grzegorz Bartczak
81′ Michał Ilków-Gołąb