Reklama

Reklama

2. liga: Zwycięstwo Śląska, remis Lechii

Śląsk Wrocław pokonał na wyjeździe Miedź Legnica 2:0, a Unia Janikowo zremisowała na własnym stadionie z Lechią Gdańsk 2:2 w sobotnich meczach pierwszej kolejki drugiej ligi piłkarskiej.

W Legnicy piłkarze Śląska prowadzili od 29. min po strzale Grzegorza Wana, a wynik ustalił Andrzej Ignasiak w 56. minucie gry.

Reklama

Aż cztery gole padły na inaugurację w Janikowie. Po dramatycznym meczu beniaminek drugiej ligi uratował jeden punkt w ostatniej minucie gry za sprawą Macieja Mysiaka, który przyszedł do Unii właśnie z gdańskiego klubu...

Decydujący gol padł w 100. minucie... gdyż wcześniej arbiter był zmuszony na 10 minut przerwać

spotkanie. Z grupy około stu kibiców Lechii ktoś rzucił kilka rac, a następnie - po rozerwaniu odrodzenia w dwóch miejscach -część gdańszczan ruszyła na miejscowych widzów, a inni starli się z ochroniarzami. Interweniowała policja, która zaprowadziła porządek, zatrzymując najagresywniejszych chuliganów.

Zdaniem obserwatorów, znajdujących się bliżej sektora gości, do incydentu przyczynił się długo wyzywany i wyśmiewany przez kibiców gości ochroniarz, który wdał się w pyskówkę i uderzał pałką w ogrodzenie sektora gości.

Zobacz WYNIKI pierwszej kolejki

Dowiedz się więcej na temat: kolejka | Miedź Legnica | remis | liga

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje