2. kolejka 1. ligi: Widzew Łódź - Łódzki Klub Sportowy 0-2 (0-1)

16 września na Stadionie Miejskim Widzewa Łódź w Łodzi odbyło się spotkanie 2. kolejki polskiej 1. ligi pomiędzy drużynami Widzewa i ŁKS-u. Mecz zakończył się zwycięstwem ŁKS-u 2-0. Na stadionie zasiadło 5 600 widzów.

2. kolejka Polska - 1. liga
2020-09-16 19:10 | Stadion: Stadion Miejski Widzewa Łódź | Widzów: 5600 | Arbiter: S. Jarzebak
Widzew Łódź
Łódzki Klub Sportowy
0
2
M. Rozwandowicz 15'
A. Klimczak 64'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy ŁKS-u w 15. minucie spotkania, gdy Maksymilian Rozwandowicz strzelił pierwszego gola.

W 26. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Bartłomieja Poczobuta z Widzewa, a w 42. minucie Michała Trąbkę z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny ŁKS-u.

Między 50. a 57. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom ŁKS-u i jedną drużynie przeciwnej. W 60. minucie za Antonia Domingueza wszedł Dragoljub Srnić.

Dopiero w drugiej połowie Adrian Klimczak wywołał eksplozję radości wśród kibiców ŁKS-u, zdobywając kolejną bramkę w 64. minucie starcia. Między 65. a 80. minutą, boisko opuścili piłkarze Widzewa: Michał Grudniewski, Dominik Kun, Karol Czubak, Filip Becht, Merveille Fundambu, na ich miejsce weszli: Daniel Tanżyna, Henrik Ojamaa, Michael Ameyaw, Patryk Stępiński, Mateusz Michalski. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Maksymiliana Rozwandowicza, Adama Ratajczyka zajęli: Jakub Tosik, Piotr Gryszkiewicz.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom ŁKS: Adrianowi Klimczakowi w 83. i Maciejowi Wolskiemu w 85. minucie. W tej samej minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Bartłomiej Poczobut z drużyny gospodarzy i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 26. minucie. W 87. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Tomasz Nawotka, Łukasz Sekulski, a na ich miejsce weszli Pirulo, Samu Corral.

W doliczonej trzeciej minucie spotkania arbiter ukarał żółtą kartką Mateusza Michalskiego, piłkarza gospodarzy. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-2.

Maciej Wolski85′
57′ Krystian Nowak
Maksymilian Rozwandowicz  15′
26′ 85′ Bartłomiej Poczobut
Michał Trąbka42′
Karol Czubak
Samuel Corral Valero
Marcin Robak
Antonio Dominguez

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gości w pierwszej połowie, natomiast w drugiej cztery. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dwie żółte oraz jedną czerwoną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.