2. kolejka 1. ligi: Stomil Olsztyn - OKS Odra Opole 0-1 (0-1)

W pojedynku 2. kolejki polskiej 1. ligi, który rozegrany został 16 września, zespół Stomilu Olsztyn przegrał z OKS-em Odra 0-1 (0-1). Mecz na Stadion OSiR obejrzało 1 156 widzów.

D. Kort 34'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Jedenastka Stomilu Olsztyn wygrała aż pięć razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Jurichowi Carolinie z zespołu gospodarzy. Była to 30. minuta starcia.

Trzeba było trochę poczekać, aby Dawid Kort wywołał eksplozję radości wśród kibiców OKS-u Odra , zdobywając bramkę w 34. minucie spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki OKS-u Odra.

W 59. minucie za Dawida Korta wszedł Rafał Niziołek. Między 71. a 86. minutą, boisko opuścili piłkarze Stomilu Olsztyn: Maciej Spychała, Ņikita Kovaļonoks, Jonatan Straus, na ich miejsce weszli: Damian Sierant, Jakub Brdak, Damian Byrtek. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Krzysztofa Janusa, Arkadiusza Piecha, Miłosza Trojaka zajęli: Mateusz Gancarczyk, Dawid Czapliński, Konrad Nowak.

W 74. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Miłosza Trojaka z OKS-u Odra, a w 79. minucie Serafina Szotę z drużyny przeciwnej. W drugiej połowie nie padły gole.

Mateusz Kamiński
30′ Jurich Christopher Alexander Carolina
Konrad Matuszewski
Jakub Mosakowski
Kacper Tabiś
Jonatan Straus
Piotr Żemło
79′ Serafin Szota
Arkadiusz Piech

Przewaga zespołu Stomilu Olsztyn w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom OKS-u Odra pokazał jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna OKS-u Odra w drugiej połowie dokonała czterech zmian.