2. kolejka 1. ligi: Sandecja Nowy Sącz - Miedź Legnica 1-2 (1-2)

W pojedynku 2. kolejki polskiej 1. ligi, który rozegrany został 2 sierpnia, jedenastka Sandecji przegrała z Miedzią 1-2 (1-2). Mecz na Stadionie im. Ojca Władysława Augustynka w Nowym Sączu obejrzało 1 950 widzów.

2. kolejka Polska - 1. liga
2019-08-02 19:10 | Stadion: Stadion im. Ojca Władysława Augustynka | Widzów: 1950 | Arbiter: P. Malec
T. Socha 41' (samob.)

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Miedzi w 18. minucie spotkania, gdy Henrik Ojamaa strzelił pierwszego gola.

W 29. minucie kartkę dostał Jan Ostrowski, piłkarz gości.

Jedenastka gospodarzy wyrównała wynik meczu. Po pół godzinie gry na listę strzelców wpisał się Michal Piter-Bucko.

W 41. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Sandecji Tadeusz Socha. W 45. minucie kartkę otrzymał Marquitos z Miedzi.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

Drugą połowę zespół ”Biało-Czarnych” rozpoczął w zmienionym składzie, za Damiana Chmiela wszedł Maciej Korzym. Także drużyna Miedzi wyszła w zmienionym składzie, za Jana Ostrowskiego wszedł Patryk Makuch. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Sandecja: Michalowi Piterowi-Bucce w 51. i Radosławowi Kanachowi w 65. minucie.

W 66. minucie Valerijs Sabala został zastąpiony przez Roka Mišlova. W 71. minucie Radosław Kanach został zmieniony przez Michała Walskiego, a za Adriana Danka wszedł na boisko Bartłomiej Dudzic, co miało wzmocnić jedenastkę Sandecji. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marquitos na Adriana Purzyckiego. Między 78. a 90. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Miedzi i dwie drużynie przeciwnej.

Grzegorz Bartczak78′
 30′ 51′ Michal Piter-Bucko
Nemanja Mijušković84′
41′ (samob.) Tadeusz Socha
Artur Pikk
Damian Chmiel
Paweł Zieliński
Adrian Danek
Krzysztof Danielewicz
65′ Radosław Kanach
Petteri Forsell
Dominik Kun
García Barreno Marquitos45′
Maciej Małkowski
Jan Ostrowski29′
90′ Thiago Rodrigues de Souza
Henrik Ojamaa  18′ 79′
Mateusz Klichowicz
Valerijs Sabala

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy pięć.