2. kolejka 1. ligi: OKS Odra Opole - Puszcza Niepołomice 0-1 (0-1)

W starciu 2. kolejki polskiej 1. ligi, które rozegrane zostało 2 sierpnia, drużyna OKS-u Odra przegrała z Puszcza 0-1 (0-1). Mecz na Stadionie Miejskim w Opolu obejrzało 1 200 widzów.

2. kolejka Polska - 1. liga
2019-08-02 19:45 | Stadion: Stadion Miejski | Widzów: 1200 | Arbiter: K. Paszkiewicz
OKS Odra Opole
Puszcza Niepołomice
0
1
José Embaló 27'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Drużyna OKS-u Odra wygrała jeden raz, zremisowała sześć, nie przegrywając żadnego meczu.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Kamilowi Słabemu z drużyny gospodarzy. Była to 18. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Puszcza w 27. minucie spotkania, gdy José Embaló strzelił pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Puszcza.

W 56. minucie Dawid Błanik został zmieniony przez Krzysztofa Janusa. W 61. minucie Miłosz Trojak został zmieniony przez Mateusza Czyżyckiego, co miało wzmocnić drużynę OKS-u Odra. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając José Embaló na Marcina Orłowskiego.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy arbiter wręczył żółtą kartkę Maksymilianowi Sitkowi z Puszcza. W 69. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Kamil Słaby, osłabiając zespół gospodarzy. Pierwszą żółtą kartkę dostał on w 18. minucie. W 72. minucie Maksymilian Sitek został zmieniony przez Jakuba Bąka, a za Jakuba Serafina wszedł na boisko Bartosz Widejko, co miało wzmocnić drużynę Puszcza. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sebastiana Boneckiego na Franciszka Wroblewskiego.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry sędzia ukarał żółtą kartką Mateusza Czyżyckiego, zawodnika OKS-u Odra. W drugiej połowie nie padły bramki.

Mateusz Bartków
18′ 69′ Kamil Słaby