2. kolejka 1. ligi: MKS Chojniczanka Chojnice - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0-1 (0-1)

4 sierpnia na Stadionie Miejskim Chojnice w Chojnicach odbył się pojedynek 2. kolejki polskiej 1. ligi pomiędzy drużynami Chojniczanki i Podbeskidzia B.-B. Mecz zakończył się zwycięstwem Podbeskidzia B.-B. 1-0. Na stadionie stawiło się 1 515 widzów.

2. kolejka Polska - 1. liga
2019-08-04 17:45 | Stadion: Stadion Miejski Chojnice | Widzów: 1515 | Arbiter: P. Pskit
MKS Chojniczanka Chojnice
Podbeskidzie Bielsko-Biała
0
1
M. Roginić 31'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między dziewiątą a 28. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Chojniczanki.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Podbeskidzia B.-B. w 31. minucie spotkania, gdy Marko Roginić strzelił pierwszego gola. Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia ukarał żółtą kartką Konrada Sierackiego, zawodnika Podbeskidzia B.-B..

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Podbeskidzia B.-B..

Drugą połowę zespół Chojniczanki rozpoczął w zmienionym składzie, za Pawła Zawistowskiego, Mateusza Kuzimskiego weszli Michal Obročník, Jacek Podgórski. W 64. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Hubert Wołąkiewicz z zespołu Chojniczanki i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 25. minucie.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Chojniczanki doszło do zmiany. Janusz Surdykowski wszedł za Wojciecha Trochima. W 75. minucie za Konrada Sierackiego wszedł Filip Laskowski. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Podbeskidzie B.-B.: Łukaszowi Sierpinie w 82. i Adrianowi Rakowskiemu w 85. minucie.

Kornel Osyra
25′ 64′ Hubert Wołąkiewicz
Karol Danielak
28′ Tomasz Mikołajczak
Rafał Figiel
Wojciech Trochim
Tomasz Nowak
9′ Bartosz Wolski
Konrad Sieracki35′
Paweł Zawistowski
Łukasz Sierpina82′
Mateusz Kuzimski
Marko Roginić  31′

Zespół Chojniczanki miał dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia wręczył trzy żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Podbeskidzia B.-B. przyznał trzy żółte.