2. kolejka 1. ligi: Korona Kielce - GKS Jastrzębie Zdrój 3-2 (2-1)

W starciu 2. kolejki polskiej 1. ligi, które rozegrane zostało 5 września, zespół Korony zwyciężył z GKS-em Jastrzębie 3-2 (2-1). Mecz na Suzuki Arenie w Kielcach obejrzało 3 277 widzów.

M. Mróz 82'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Korony w drugiej minucie spotkania, gdy Jacek Kiełb strzelił pierwszego gola.

Zespół GKS-u Jastrzębie ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 21. minucie na listę strzelców wpisał się Paweł Łysiak.

Niedługo później Daniel Rumin wywołał eksplozję radości wśród kibiców GKS-u Jastrzębie, strzelając gola w 27. minucie meczu. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 54. minucie kartką został ukarany Łukasz Zejdler, zawodnik GKS-u Jastrzębie. W 65. minucie za Łukasza Zejdlera wszedł Kamil Jadach.

Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Jacek Podgórski z drużyny gospodarzy.

Zespół GKS-u Jastrzębie wyrównał wynik meczu. W 82. minucie Marek Mróz wyrównał wynik meczu.

W 87. minucie w zespole GKS-u Jastrzębie doszło do zmiany. Dominik Szczęch wszedł za Patryka Skóreckiego.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Korony w 89. minucie spotkania, gdy Émile Thiakane zdobył z karnego trzecią bramkę. W doliczonym czasie gry kartkami zostali ukarani Mateusz Sowiński z Korony i Daniel Szczepan, Daniel Feruga z zespołu gości.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-2.

Mateusz Bondarenko
67′ Jacek Podgórski
Marek Mróz  82′
 2′ Jacek Kiełb
Patryk Skórecki
 21′ Paweł Łysiak
Łukasz Zejdler54′
 89′ (k.) Émile Laurent Diokel Thiakane
Daniel Rumin  27′

Sędzia pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom GKS-u Jastrzębie przyznał trzy.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast jedenastka GKS-u Jastrzębie w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.