2. kolejka 1. ligi: GKS Bełchatów - Miedź Legnica 1-0 (0-0)

5 września na Stadionie GKS-u odbył się mecz 2. kolejki polskiej 1. ligi pomiędzy drużynami GKS-u Bełchatów i Miedzi. Starcie zakończyło się zwycięstwem GKS-u Bełchatów 1-0. Spotkanie obejrzało 550 widzów.

Ł. Wroński 55'

Już w pierwszych minutach jedenastka Miedzi próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Jedyną bramkę meczu zdobył Łukasz Wroński dla drużyny GKS-u Bełchatów. Bramka padła w tej samej minucie. W 57. minucie kartkę dostał Szymon Matuszek z Miedzi.

W 69. minucie Bartłomiej Eizenchart zastąpił Szymona Łapińskiego. Między 69. a 89. minutą, boisko opuścili piłkarze Miedzi: Krzysztof Drzazga, Marcin Pietrowski, Joan Román, Paweł Tupaj, na ich miejsce weszli: Bartosz Bartkowiak, Jakub Łukowski, Krzysztof Danielewicz, Marcin Biernat. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Przemysława Zdybowicza, Łukasza Wrońskiego, Dawida Flaszki zajęli: Damian Hilbrycht, Bartłomiej Lisowski, Marcin Szeibe. W 73. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Bartosza Bartkowiaka z Miedzi, a w drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku Marcina Sierczyńskiego z drużyny przeciwnej.

Marcin Pietrowski
90′ Marcin Sierczyński
Damian Tront
 55′ Łukasz Wroński
Krzysztof Drzazga
Przemysław Zdybowicz
Kamil Zapolnik

Zespół Miedzi miał 11 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy GKS-u Bełchatów otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Obie drużyny wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.