2. kolejka 1. ligi: Chrobry Głogów - Radomiak 1-2 (0-1)

16 września na Stadion GOS w Głogowie odbyło się starcie 2. kolejki polskiej 1. ligi pomiędzy drużynami Chrobry i Radomiaka. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Radomiaka 2-1. Mecz obejrzało 771 widzów.

Leândro 80'

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Radomiaka otworzyli wynik. W 21. minucie na listę strzelców wpisał się Karol Angielski. To już trzecie trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 33. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Damiana Gąskę z Radomiaka, a w 41. minucie Patryka Bryłę z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Radomiaka.

Piłkarze gospodarzy otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 48. minucie gola wyrównującego strzelił Michał Ilków-Gołąb.

W 57. minucie Damian Kowalczyk zastąpił Mikołaja Lebedyńskiego. Między 70. a 71. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Chrobry i jedną drużynie przeciwnej. W 74. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Mikołaj Lebedyński osłabiając drużynę Chrobry. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 70. minucie.

W 78. minucie boisko opuścili zawodnicy Chrobry: Michał Michalec, Mateusz Machaj, a na ich miejsce weszli Robert Mandrysz, Patryk Bryła. Na 11 minut przed zakończeniem pojedynku arbiter pokazał żółtą kartkę Michałowi Michalcowi z drużyny gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Radomiaka w 80. minucie spotkania, gdy Leândro zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. W 84. minucie żółtą kartką został ukarany Artur Bogusz, zawodnik Radomiaka.

W 89. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Adam Banasiak, Dominik Sokół, a na ich miejsce weszli Artur Bogusz, Karol Angielski. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

Mateusz Kochalski
 48′ Michał Ilków-Gołąb
Mateusz Lewandowski
71′ Maksymilian Banaszewski
Maciej Świdzikowski
41′ Patryk Bryła