2. kolejka 1. ligi: Arka Gdynia - Puszcza Niepołomice 3-2 (1-0)

4 września na Stadionie Miejskim w Gdyni odbył się pojedynek 2. kolejki polskiej 1. ligi pomiędzy drużynami Arki i Puszcza. Mecz zakończył się zwycięstwem Arki 3-2. Na stadionie zasiadło 3 691 widzów.

2. kolejka Polska - 1. liga
2020-09-04 18:00 | Stadion: Stadion Miejski | Widzów: 3691 | Arbiter: K. Kiełczewski
Y. Radionov 77'

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Arkadiuszowi Kasperkiewiczowi z zespołu gospodarzy. Była to 14. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Arki w 45. minucie spotkania, gdy Juliusz Letniowski strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Arki.

Drugą połowę zespół Puszcza rozpoczął w zmienionym składzie, za Michała Czarnego, Kubę Bartosza weszli Michał Mikołajczyk, Bartosz Żurek.

Drużyna Puszcza wyrównała wynik meczu. W 55. minucie Hubert Tomalski wyrównał wynik meczu.

W 61. minucie Kamil Mazek został zastąpiony przez Artura Siemaszkę.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Arki przyniosły efekt bramkowy. W 63. minucie na listę strzelców wpisał się Maciej Jankowski.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter przyznał żółtą kartkę Juliuszowi Letniowskiemu z Arki. W 74. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Juliusz Letniowski z drużyny Arki i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 70. minucie. Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku sędzia ukarał żółtą kartką Bartosza Kwietnia, zawodnika Arki.

W tej samej minucie w zespole Puszcza doszło do zmiany. Łukasz Spławski wszedł za Michala Kleca.

Drużyna gości otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 77. minucie bramkę wyrównującą zdobył Yevhen Radionov.

W 78. minucie w zespole Arki doszło do zmiany. Rafał Wolsztyński wszedł za Macieja Jankowskiego.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na 11 minut przed zakończeniem meczu wynik ustalił Mateusz Młyński.

Od 81. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Puszcza i jedną drużynie przeciwnej. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-2.

Arka Gdynia
90′ Daniel Kajzer
Mateusz Górski
Adam Danch
Mateusz Bartków
14′ Arkadiusz Kasperkiewicz
Kuba Bartosz
75′ Bartosz Kwiecień
Jakub Serafin86′
 45′ (k.) 70′ 74′ Juliusz Letniowski
Marcin Stefanik81′
Kamil Mazek
Hubert Tomalski  55′
 79′ Mateusz Młyński
Wiktor Żytek
 63′ Maciej Jankowski
Yevhen Radionov  77′

Sędzia pokazał cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Puszcza przyznał dwie żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast zespół Puszcza w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.