19. kolejka 1. ligi: Podbeskidzie Bielsko-Biała - MKS Chojniczanka Chojnice 2-1 (0-0)

W pojedynku 19. kolejki polskiej 1. ligi, który rozegrany został 22 listopada, jedenastka Podbeskidzia B.-B. zwyciężyła z Chojniczanką 2-1 (0-0). Mecz na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej obejrzało 4 112 widzów.

M. Kuzimski 82'

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 52. minucie kartkę dostał Mateusz Bartosiak z drużyny gości. W 56. minucie za Konrada Sierackiego wszedł Mateusz Sopoćko.

W tej samej minucie w zespole Chojniczanki doszło do zmiany. Emil Drozdowicz wszedł za Tomasza Mikołajczaka.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Podbeskidzia B.-B. w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 57. minucie bramkę zdobył Filip Modelski.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Chojniczanka: Jackowi Podgórskiemu w 59. i Janowi Mudrze w 65. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Podbeskidzia B.-B. w 69. minucie spotkania, gdy Karol Danielak strzelił drugiego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Bartoszowi Jarochowi, piłkarzowi gospodarzy. W 76. minucie w zespole Chojniczanki doszło do zmiany. Mateusz Żukowski wszedł za Agwana Papikjana. W 82. minucie bramkę kontaktową zdobył z rzutu karnego Mateusz Kuzimski. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

W doliczonej czwartej minucie starcia kartkę dostał Dmytro Bashlay, piłkarz Podbeskidzia B.-B.. Jedenastce Chojniczanki zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Podbeskidzia B.-B..

Radosław Janukiewicz
90′ Dmytro Baszłaj
Mateusz Bartosiak52′
72′ Bartosz Jaroch
Seweryn Michalski
 57′ Filip Modelski
Jan Mudra65′
Kornel Osyra
Jacek Podgórski59′
 69′ Karol Danielak
Janusz Surdykowski

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność drużyny Podbeskidzia B.-B., która potrzebowała tylko czterech celnych strzałów, żeby dwa razy pokonać bramkarza rywali.

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Chojniczanki w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.