19. kolejka 1. ligi: Olimpia Grudziądz - Zagłębie Sosnowiec 2-1 (0-0)

W pojedynku 19. kolejki polskiej 1. ligi, który rozegrany został 23 listopada, drużyna Olimpii zwyciężyła z Zagłębiem Sosnowiec 2-1 (0-0). Mecz na Stadionie Miejskim im. Bronisława Malinowskiego w Grudziądzu obejrzało 402 widzów.

19. kolejka Polska - 1. liga
2019-11-23 16:00 | Stadion: Stadion Miejski im. Bronisława Malinowskiego | Widzów: 402 | Arbiter: S. Rasmus
F. Piasecki 55'

Od pierwszych minut drużyna Zagłębia Sosnowiec zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Olimpii była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w meczu otrzymał Patryk Mularczyk z Zagłębia Sosnowiec. Była to 38. minuta starcia.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Dopiero w drugiej połowie Fabian Piasecki wywołał eksplozję radości wśród kibiców Zagłębia Sosnowiec, strzelając gola w 55. minucie meczu. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

W 58. minucie Elvir Maloku został zmieniony przez Omrana Haydary'ego. Między 67. a 78. minutą, boisko opuścili piłkarze Olimpii: Konrad Handzlik, Omar Monterde, na ich miejsce weszli: Robert Ziętarski, Mohamed M. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Patryka Mularczyka, Fabiana Piaseckiego zajęli: Wojciech Slomka, Stanislav Bilenkiy.

Jedenastka gości niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 27 minut, zespół Olimpii doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Omran Haydary. To już dwunaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Szybko po stracie bramki drużyna gospodarzy pokazała swoją wyższość. W 85. minucie Lukáš Ďuriška dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Plamen Nikolov Krachunov
 85′ Lukáš Ďuriška