19. kolejka 1. ligi: Miedź Legnica - Sandecja Nowy Sącz 1-3 (0-0)

22 listopada na Stadionie im. Orła Białego w Legnicy odbył się mecz 19. kolejki polskiej 1. ligi pomiędzy drużynami Miedzi i Sandecji. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Sandecji 3-1. Na stadionie stawiło się 3 180 widzów.

19. kolejka Polska - 1. liga
2019-11-22 18:00 | Stadion: Stadion im. Orła Białego | Widzów: 3180 | Arbiter: D. Kruczyński
M. Walski 67'

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na początku drugiej połowy to piłkarze Sandecji (”Biało-Czarni”) otworzyli wynik. W 47. minucie Maciej Korzym dał prowadzenie swojej jedenastce.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Biało-Czarnych” w 51. minucie spotkania, gdy Radosław Kanach strzelił drugiego gola. W 54. minucie za Henrika Ojamaę wszedł Valerijs Sabala.

W 58. minucie w zespole Miedzi doszło do zmiany. Maciej Sliwa wszedł za Patryka Makucha.

Niedługo później Michał Walski wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sandecji, zdobywając kolejną bramkę w 67. minucie starcia. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Miedź: Bożowi Musie w 83. i Nemani Mijuškoviciowi w 86. minucie.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W doliczonej drugiej minucie pojedynku wynik ustalił Valerijs Sabala.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-3.

Daniel Bielica
86′ Nemanja Mijušković
Marcin Flis
83′ Bożo Musa