18. kolejka 1. ligi: Warta Poznań - Stal Mielec 0-2 (0-1)

17 listopada na Stadionie Groclinu Dyskobolii w Grodzisku Wielkopolskim odbyło się starcie 18. kolejki polskiej 1. ligi pomiędzy drużynami Warty i Stal. Mecz zakończył się zwycięstwem Stal 2-0. Na stadionie stawiło się 1 352 widzów.

18. kolejka Polska - 1. liga
2019-11-17 12:40 | Stadion: Stadion Groclinu Dyskobolii | Widzów: 1352 | Arbiter: Ł. Szczech
Warta Poznań
Stal Mielec
0
2
Mateusz Mak 9'
A. Prokić 90'

Był to pojedynek drużyn ze szczytu tabeli. Zapowiadało się ciekawe starcie, gdyż spotkały się pierwszy i czwarty zespół 1. ligi.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W dziewiątej minucie Mateusz Mak dał prowadzenie swojej drużynie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Stal.

W 58. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jakuba Kiełba z Warty, a w 69. minucie Josipa Šoljicia z drużyny przeciwnej. W 71. minucie za Mariusza Rybickiego wszedł Serhii Napolov.

W 73. minucie Mateusz Mak został zmieniony przez Łukasza Janoszkę, a za Bartosza Nowaka wszedł na boisko Lukasz Bielak, co miało wzmocnić drużynę Stal. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jakuba Kuzdrę na Karola Gardzielewicza oraz Roberta Janickiego na Adriana Laskowskiego. W czwartej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę Maciejowi Urbańczykowi z Stal.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Stal w 90. minucie spotkania, gdy Andreja Prokić strzelił drugiego gola. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

Mateusz Bodzioch
58′ Jakub Kiełb