18. kolejka 1. ligi: Sandecja Nowy Sącz - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2-2 (2-0)

16 listopada na Stadionie im. Ojca Władysława Augustynka w Nowym Sączu odbył się pojedynek 18. kolejki polskiej 1. ligi pomiędzy drużynami Sandecji i Bruk-Bet Termalicy. Starcie zakończyło się remisem 2-2. Spotkanie obejrzało 945 widzów.

18. kolejka Polska - 1. liga
2019-11-16 17:00 | Stadion: Stadion im. Ojca Władysława Augustynka | Widzów: 945 | Arbiter: T. Wajda
M. Orzechowski 83'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sandecji (”Biało-Czarni”) w 15. minucie spotkania, gdy Maciej Korzym strzelił pierwszego gola.

W 18. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Maciej Małkowski osłabiając tym samym drużynę Sandecji. W 24. minucie żółtą kartkę dostał Mateusz Klichowicz, piłkarz gospodarzy.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Sandecji, zdobywając kolejną bramkę. W 27. minucie na listę strzelców wpisał się Mariusz Gabrych.

W 35. minucie Michal Bezpalec zastąpił Florina Purecego. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Bruk-Bet Termalica: Vlastimirowi Jovanoviciowi w 39. i Florinowi Purecemu w 43. minucie. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Między 60. a 75. minutą, boisko opuścili piłkarze Sandecji: Mariusz Gabrych, Maciej Korzym, na ich miejsce weszli: Radosław Kanach, Bartłomiej Dudzic. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Piotra Wlazły, Ernesta Terpiłowskiego zajęli: Jacek Kiełb, Michał Orzechowski. W 80. minucie gola kontaktowego strzelił z karnego Roman Gergel.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Bruk-Bet Termalicy przyniosły efekt bramkowy. W 83. minucie wynik ustalił Michał Orzechowski.

Na cztery minuty przed zakończeniem meczu drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Vlastimir Jovanović osłabiając drużynę gości. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 39. minucie. W 89. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Michala Pitera-Buckę z ”Biało-Czarnych”, a w czwartej minucie doliczonego czasu spotkania Artioma Putiwcewa z drużyny przeciwnej. W 90. minucie w drużynie Sandecji doszło do zmiany. Adrian Danek wszedł za Damiana Chmiela.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-2.

Michal Bezpalec
89′ Michal Piter-Bucko
Marcin Wasielewski
18′ Maciej Małkowski
Roman Gergel  80′ (k.)
Thiago Rodrigues de Souza
Vlastimir Jovanović39′ 86′
Michał Walski
Martin Mikovič
 27′ Mariusz Gabrych
Ernest Terpiłowski
 15′ Maciej Korzym
Piotr Wlazło

Przewaga zespołu Bruk-Bet Termalicy w posiadaniu piłki była ogromna (68 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Sędzia przyznał dwie żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom Sandecji, natomiast zawodnikom gości pokazał trzy żółte oraz jedną czerwoną.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.