18. kolejka 1. ligi: Chrobry Głogów - Olimpia Grudziądz 2-2 (1-1)

27 listopada na Stadion GOS w Głogowie odbył się mecz 18. kolejki polskiej 1. ligi pomiędzy drużynami Chrobry i Olimpii. Starcie zakończyło się remisem 2-2. Na stadionie stawiło się 682 widzów.

Ł. Bogusławski 57'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Drużyna Olimpii wygrała aż siedem razy, a przegrała tylko trzy.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W szóstej minucie arbiter pokazał kartkę Łukaszowi Sapeli z jedenastki gości.

Już na początku meczu piłkarze Chrobry nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W ósmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania z rzutu karnego bramkę zdobył Michał Ilków-Gołąb.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Chrobry: Mikołajowi Lebedyńskiemu w 25. i Maciejowi Diduszce w 30. minucie.

Zawodnicy Olimpii nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 43. minucie wyrównującą bramkę dla zespołu gości zdobył João Criciuma.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Olimpii przyniosły efekt bramkowy. W 57. minucie Łukasz Bogusławski dał prowadzenie swojej jedenastce.

W 59. minucie Jarosław Ratajczak został zmieniony przez Dominika Piłę.

Piłkarze gospodarzy szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 66. minucie bramkę wyrównującą zdobył Dominik Piła.

Między 72. a 85. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Chrobry i jedną drużynie przeciwnej. Między 77. a 84. minutą, boisko opuścili piłkarze Chrobry: Maciej Diduszko, Damian Kowalczyk, na ich miejsce weszli: Krzysztof Kubica, Michał Pawlik. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Omrana Haydary'ego, João Criciumy zajęli: Mohamed M., Konrad Handzlik. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-2.

Łukasz Bogusławski  57′
 8′ (k.) 72′ Michał Ilków-Gołąb
Dominik Frelek
30′ Maciej Diduszko
Sebastian Kamiński85′
76′ Szymon Drewniak
Maciej Daniel Kona
79′ Miłosz Kozak
Robert Ziętarski
Damian Kowalczyk
João Augusto Fortunato Mariano  43′
25′ Mikołaj Lebedyński
Omran Haydary

Sędzia pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy w pierwszej połowie, natomiast w drugiej trzy. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Olimpii w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.