17. kolejka 1. ligi: Zagłębie Sosnowiec - Wigry Suwałki 2-0 (2-0)

W meczu 17. kolejki polskiej 1. ligi, który rozegrany został 9 listopada, jedenastka Zagłębia Sosnowiec wygrała z Wigrami 2-0 (2-0). Mecz na Stadionie Ludowym obejrzało 1 044 widzów.

17. kolejka Polska - 1. liga
2019-11-09 18:00 | Stadion: Stadion Ludowy | Widzów: 1044 | Arbiter: T. Marciniak
Zagłębie Sosnowiec
Wigry Suwałki
2
0
P. Małecki 8'
P. Krachunov 13'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W ósmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Patryk Małecki.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Zagłębia Sosnowiec w 13. minucie spotkania, gdy Plamen Krachunov zdobył drugą bramkę. W 17. minucie sędzia pokazał kartkę Arkadiuszowi Najemskiemu z zespołu gości.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Adrianowi Karankiewiczowi z Wigier. Była to 55. minuta starcia. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Wigier doszło do zmiany. Paweł Gierach wszedł za Szymona Łapińskiego.

W 65. minucie Kamil Sabillo zastąpił Michała Żebrakowskiego. W drugiej połowie nie padły gole.

Grzegorz Aftyka
 13′ Plamen Nikolov Krachunov
Adrian Karankiewicz55′
Tomasz Hołota
Konrad Matuszewski
 8′ Patryk Małecki
Kamil Sabiłło

Przewaga drużyny Wigier w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

Sędzia nie ukarał piłkarzy Zagłębia Sosnowiec żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał dwie żółte.