17. kolejka 1. ligi: Radomiak - Puszcza Niepołomice 1-1 (0-1)

9 listopada na Stadionie MOSiR ul. Narutowicza odbyło się starcie 17. kolejki polskiej 1. ligi pomiędzy drużynami Radomiaka i Puszcza. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 3 526 widzów.

17. kolejka Polska - 1. liga
2019-11-09 14:00 | Stadion: Stadion MOSiR ul. Narutowicza | Widzów: 3526 | Arbiter: S. Rasmus
Radomiak
Puszcza Niepołomice
1
1
M. Cichocki 79'
P. Stawarczyk 37'

Już w pierwszych minutach jedenastka Radomiaka próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę dostał Adam Banasiak, zawodnik Radomiaka.

Wysiłki podejmowane przez zespół Puszcza w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 37. minucie Piotr Stawarczyk dał prowadzenie swojej jedenastce.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartkę obejrzał Marcel Kotwica z Puszcza. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Puszcza.

Drugą połowę drużyna Radomiaka rozpoczęła w zmienionym składzie, za Damiana Jakubika wszedł Michał Kaput. Między 48. a 49. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

W 57. minucie za Mateusza Michalskiego wszedł Patryk Winsztal. W 65. minucie kartką został ukarany Meik Karwot, piłkarz gospodarzy. W 69. minucie Maksymilian Sitek został zmieniony przez Jakuba Bąka, co miało wzmocnić zespół Puszcza. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Michała Kaputa na Leândro.

Bramkarz Puszcza wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w meczu aż siedem razy, ale nie zachował czystego konta. Na 11 minut przed zakończeniem starcia wynik ustalił Mateusz Cichocki.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Michał Czarny
 79′ Mateusz Cichocki
Piotr Stawarczyk  37′
Michał Grudniewski
Konrad Stępień
Damian Jakubik
Bartosz Widejko49′
37′ Adam Banasiak
Marcel Kotwica45′
65′ Meik Adalbert Karwot
José Alberto Djaló Embaló48′

Przewaga jedenastki Radomiaka w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Jedenastka Puszcza zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Arbiter ukarał żółtymi kartkami trzech zawodników Radomiaka. Pokazał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Piłkarze gości dostali jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej części meczu.