17. kolejka 1. ligi: OKS Odra Opole - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2-0 (0-0)

W starciu 17. kolejki polskiej 1. ligi, które rozegrane zostało 9 listopada, drużyna OKS-u Odra wygrała z Bruk-Bet Termalicą 2-0 (0-0). Mecz na Stadionie Miejskim w Opolu obejrzało 500 widzów.

17. kolejka Polska - 1. liga
2019-11-09 17:00 | Stadion: Stadion Miejski | Widzów: 500 | Arbiter: D. Kruczyński
OKS Odra Opole
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
2
0
M. Czyżycki 52'
K. Janus 77'

Od pierwszych minut drużyna Bruk-Bet Termalicy zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu OKS-u Odra była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Przemysławowi Szarkowi z drużyny gości. Była to 44. minuta spotkania.

Wysiłki podejmowane przez zespół OKS-u Odra w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 52. minucie na listę strzelców wpisał się Mateusz Czyżycki.

W 57. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Arkadiusza Piecha z OKS-u Odra, a w 61. minucie Vladislavsa Gutkovskisa z drużyny przeciwnej. W 64. minucie Krzysztof Iwanicki został zastąpiony przez Wojciecha Kamińskiego. W tej samej minucie Florin Purece został zmieniony przez Piotra Wlazłę, co miało wzmocnić drużynę Bruk-Bet Termalicy. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Arkadiusza Piecha na Szymona Skrzypczaka.

W 65. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Dawida Błanika z OKS-u Odra, a w 71. minucie Wojciecha Kamińskiego z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników OKS-u Odra w 77. minucie spotkania, gdy Krzysztof Janus zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. W 79. minucie Jacek Kiełb został zmieniony przez Ernesta Terpiłowskiego, co miało wzmocnić zespół Bruk-Bet Termalicy. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dawida Błanika na Tomáša Mikiniča.

Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku sędzia przyznał żółtą kartkę Romanowi Gergelowi z Bruk-Bet Termalicy. W doliczonej pierwszej minucie meczu drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Vladislavs Gutkovskis z zespołu Bruk-Bet Termalicy i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 61. minucie. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Mateusz Grzybek
65′ Dawid Błanik
Krzysztof Iwanicki
Sebastian Bonecki
Przemysław Szarek44′
 52′ Mateusz Czyżycki
Roman Gergel87′
 77′ (k.) Krzysztof Janus
Jacek Kiełb
Miłosz Trojak
Martin Mikovič
Bartłomiej Wdowik
Florin Flavius Purece
57′ Arkadiusz Piech
Vladislavs Gutkovskis61′ 90′

Zawodnicy Bruk-Bet Termalicy obejrzeli w meczu cztery żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast zespół Bruk-Bet Termalicy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

16 listopada drużyna Bruk-Bet Termalicy rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jej rywalem będzie Sandecja Nowy Sącz.