17. kolejka 1. ligi: GKS Bełchatów - GKS Tychy '71 1-4 (1-2)

W meczu 17. kolejki polskiej 1. ligi, który rozegrany został 9 listopada, jedenastka GKS-u Bełchatów przegrała z GKS-em Tychy 1-4 (1-2). Mecz na Stadionie GKS-u obejrzało 1 750 widzów.

Ł. Grzeszczyk 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół GKS-u Bełchatów wygrał aż trzy razy, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze GKS-u Tychy nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 12. minucie bramkę zdobył Marcin Biernat.

Zawodnicy gospodarzy nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 27. minucie bramkę wyrównującą zdobył z rzutu karnego Mateusz Marzec. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie.

W 33. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Michała Kołodziejskiego z GKS-u Bełchatów, a w 35. minucie Łukasza Grzeszczyka z drużyny przeciwnej.

W 39. minucie do własnej bramki trafił zawodnik GKS-u Bełchatów Marcin Grolik.

W 64. minucie Émile Thiakane zastąpił Wiktora Putina. W 65. minucie arbiter pokazał kartkę Pawłowi Czajkowskiemu, zawodnikowi gospodarzy.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Na dziewięć minut przed zakończeniem pojedynku na listę strzelców wpisał się Maciej Mańka.

W 82. minucie Bartosz Biel został zmieniony przez Bartłomieja Bartosiaka, a za Dawida Kocylę wszedł na boisko Maciej Mas, co miało wzmocnić zespół GKS-u Bełchatów. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mateusza Piątkowskiego na Szymona Lewickiego. W 84. minucie sędzia przyznał kartkę Marcinowi Grolikowi z GKS-u Bełchatów.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy GKS-u Tychy w 90. minucie spotkania, gdy Łukasz Grzeszczyk strzelił z karnego czwartego gola. W doliczonej pierwszej minucie starcia w jedenastce GKS-u Tychy doszło do zmiany. Łukasz Moneta wszedł za Sebastiana Stebleckiego.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-4.

Konrad Jałocha
39′ (samob.) 84′ Marcin Grolik
Marcin Biernat  12′
Mikołaj Grzelak
Maciej Mańka  81′
33′ Michał Kołodziejski
Łukasz Sołowiej
Mateusz Szymorek
Bartosz Szeliga
Bartosz Biel
Keon Kelly Daniel
65′ Paweł Czajkowski
Łukasz Grzeszczyk  90′ (k.) 35′
Dawid Flaszka
Jakub Piątek
 27′ (k.) Mateusz Marzec
Dominik Połap
Émile Laurent Diokel Thiakane
Sebastian Steblecki
Dawid Kocyła
Mateusz Piątkowski

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna GKS-u Tychy w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.