16. kolejka 1. ligi: Warta Poznań - MKS Chojniczanka Chojnice 2-0 (2-0)

3 listopada na Stadionie Groclinu Dyskobolii w Grodzisku Wielkopolskim odbył się pojedynek 16. kolejki polskiej 1. ligi pomiędzy drużynami Warty i Chojniczanki. Mecz zakończył się zwycięstwem Warty 2-0. Na stadionie zasiadło 1 180 widzów.

16. kolejka Polska - 1. liga
2019-11-03 13:00 | Stadion: Stadion Groclinu Dyskobolii | Widzów: 1180 | Arbiter: S. Jarzebak
Warta Poznań
MKS Chojniczanka Chojnice
2
0
M. Kupczak 18'
M. Jakóbowski 36'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Chojniczanki plącze się na dole tabeli zajmując 16. pozycję, za to jedenastka Warty zajmując drugie miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Warty w 18. minucie spotkania, gdy Mateusz Kupczak zdobył pierwszą bramkę.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Michal Obročník z zespołu gości. Była to 33. minuta starcia.

Niedługo później Michał Jakóbowski wywołał eksplozję radości wśród kibiców Warty, strzelając kolejnego gola w 36. minucie meczu. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Na drugą połowę jedenastka Chojniczanki wyszła w zmienionym składzie, za Michala Obročníka wszedł Janusz Surdykowski. W 58. minucie Emil Drozdowicz został zmieniony przez Jacka Podgórskiego.

Między 85. a 90. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Chojniczanki i jedną drużynie przeciwnej.

Antonio José Conejo Jaime
 36′ Michał Jakóbowski
Michal Obročník33′
Robert Janicki
Oskar Paprzycki
 18′ Mateusz Kupczak
Bartosz Wolski
Mariusz Rybicki
Mateusz Żukowski
87′ Łukasz Trałka
Emil Drozdowicz
Gracjan Jaroch
Mateusz Kuzimski

Zawodnicy Warty dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy cztery.