16. kolejka 1. ligi: Stal Mielec - Zagłębie Sosnowiec 1-1 (0-0)

3 listopada na Stadionie MOSiR w Mielcu odbył się mecz 16. kolejki polskiej 1. ligi pomiędzy drużynami Stal i Zagłębia Sosnowiec. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 2 783 widzów.

16. kolejka Polska - 1. liga
2019-11-03 17:00 | Stadion: Stadion MOSiR | Widzów: 2783 | Arbiter: M. Opaliński
Stal Mielec
Zagłębie Sosnowiec
1
1
J. Šoljić 80'
P. Mularczyk 75'

Drużyna Stal bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała piątą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 24. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Mateusza Bodziocha ze Stal, a w 41. minucie Patryka Małeckiego z drużyny przeciwnej.

Na drugą połowę drużyna Stal wyszła w zmienionym składzie, za Adriana Paluchowskiego, Lukasza Bielaka weszli Andreja Prokić, Josip Šoljić.

Wysiłki podejmowane przez zespół Zagłębia Sosnowiec w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na kwadrans przed zakończeniem starcia na listę strzelców wpisał się Patryk Mularczyk. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Jedenastka gospodarzy otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 80. minucie Josip Šoljić wyrównał wynik meczu.

W 82. minucie kartkę dostał Grzegorz Tomasiewicz, piłkarz gospodarzy. W 90. minucie Patryk Małecki został zmieniony przez Stanislava Bilenkiego. W drugiej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał kartkę Krystianowi Stępniowskiemu z Zagłębia Sosnowiec.

Minutę później w jedenastce Zagłębia Sosnowiec doszło do zmiany. Kacper Radkowski wszedł za Mateusza Szweda. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Krystian Stępniowski90′
24′ Mateusz Bodzioch
Szymon Pawłowski
82′ Grzegorz Tomasiewicz
Wojciech Słomka
Maciej Urbańczyk
Mateusz Szwed
Adrian Paluchowski
Fabian Piasecki

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Zespół Zagłębia Sosnowiec w drugiej połowie także wymienił dwóch graczy.