16. kolejka 1. ligi: Puszcza Niepołomice - GKS Bełchatów 1-4 (0-1)

W meczu 16. kolejki polskiej 1. ligi, który rozegrany został 3 listopada, zespół Puszcza przegrał z GKS-em Bełchatów 1-4 (0-1). Mecz na Stadionie ul. Kusocińskiego w Niepołomicach obejrzało 705 widzów.

16. kolejka Polska - 1. liga
2019-11-03 15:00 | Stadion: Stadion ul. Kusocińskiego | Widzów: 705 | Arbiter: T. Wajda
B. Bartosiak 87'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Drużyna GKS-u Bełchatów zajmowała 12., natomiast zespół Puszcza - 13. pozycję.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna GKS-u Bełchatów wygrała aż trzy razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W pierwszych minutach spotkania bramkę zdobył Mateusz Marzec. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny GKS-u Bełchatów.

Drugą połowę jedenastka Puszcza rozpoczęła w zmienionym składzie, za Marcina Stefanika wszedł Łukasz Szczepaniak.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy GKS-u Bełchatów w 49. minucie spotkania, gdy Dawid Kocyla strzelił drugiego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

W 66. minucie Marcin Orłowski został zmieniony przez Jakuba Bąka. W tej samej minucie w jedenastce Puszcza doszło do zmiany. José Embaló wszedł za Bartosza Żurka.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 70. minucie bramkę kontaktową zdobył Bartków.

W 74. minucie arbiter przyznał kartkę Adrianowi Małachowskiemu z zespołu gości. Na kwadrans przed zakończeniem starcia w jedenastce GKS-u Bełchatów doszło do zmiany. Maciej Mas wszedł za Dawida Kocylę.

W 76. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Mateusz Marzec z GKS-u Bełchatów. W 86. minucie kartką został ukarany Marcin Grolik, piłkarz gości.

W tej samej minucie w zespole GKS-u Bełchatów doszło do zmiany. Bartłomiej Bartosiak wszedł za Mateusza Marca.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. Na trzy minuty przed zakończeniem meczu na listę strzelców wpisał się Bartłomiej Bartosiak.

W 89. minucie w drużynie GKS-u Bełchatów doszło do zmiany. Wiktor Putin wszedł za Émile'a Thiakane'a. W czwartej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Łukasz Furtak, zawodnik Puszcza. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-4.

Paweł Lenarcik
 70′ Mateusz Bartków
Marcin Grolik86′
Michał Czarny
Mikołaj Grzelak
90′ Łukasz Furtak