16. kolejka 1. ligi: Olimpia Grudziądz - OKS Odra Opole 3-1 (0-0)

2 listopada na Stadionie Miejskim im. Bronisława Malinowskiego w Grudziądzu odbyło się spotkanie 16. kolejki polskiej 1. ligi pomiędzy drużynami Olimpii i OKS-u Odra. Mecz zakończył się zwycięstwem Olimpii 3-1. Starcie obejrzało 511 widzów.

16. kolejka Polska - 1. liga
2019-11-02 17:00 | Stadion: Stadion Miejski im. Bronisława Malinowskiego | Widzów: 511 | Arbiter: W. Krzton
A. Piech 62'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół OKS-u Odra wygrał dwa razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W ósmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania kartkę dostał Bartłomiej Wdowik z OKS-u Odra.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Arielowi Wawszczykowi z zespołu gospodarzy. Była to 52. minuta pojedynku.

Dopiero w drugiej połowie Omar Monterde wywołał eksplozję radości wśród kibiców Olimpii, zdobywając bramkę w 56. minucie meczu. W 59. minucie za Thijsa Timmermansa wszedł Martin Adamec.

W 60. minucie boisko opuścili zawodnicy Olimpii: Sebastian Kamiński, Robert Ziętarski, a na ich miejsce weszli Elvir Maloku, Ricky van Haaren.

Bramkarz Olimpii wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w spotkaniu sześć razy, ale nie zachował czystego konta. W 62. minucie na listę strzelców wpisał się Arkadiusz Piech.

W 65. minucie Łukasz Winiarczyk został zmieniony przez Tomáša Mikiniča, co miało wzmocnić jedenastkę OKS-u Odra. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Omara Monterde'a na João Criciumę.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Olimpii przyniosły efekt bramkowy. W 75. minucie Omran Haydary dał prowadzenie swojemu zespołowi. To już jedenaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Na 12 minut przed zakończeniem starcia w drużynie OKS-u Odra doszło do zmiany. Germán Ruiz wszedł za Dawida Błanika.

Jedenastka OKS-u Odra ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 85. minucie wynik ustalił Maciej Kona.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1.

Łukasz Winiarczyk
52′ Ariel Wawszczyk
Mateusz Wypych
Konrad Handzlik
Dawid Błanik
 85′ Maciej Kona
Sebastian Bonecki
 56′ Omar Monterde Villaescusa
Thijs Timmermans
Ricky van Haaren
Miłosz Trojak
 75′ Omran Haydary
Bartłomiej Wdowik8′
Elvir Maloku
Arkadiusz Piech  62′

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.