16. kolejka 1. ligi: GKS Tychy '71 - Stomil Olsztyn 1-0 (1-0)

3 listopada na Stadionie Miejskim odbyło się spotkanie 16. kolejki polskiej 1. ligi pomiędzy drużynami GKS-u Tychy i Stomilu Olsztyn. Starcie zakończyło się zwycięstwem GKS-u Tychy 1-0. Pojedynek obejrzało 3 955 widzów.

M. Manka 41'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 starć drużyna GKS-u Tychy wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo aż pięć razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Od pierwszych minut jedenastka Stomilu Olsztyn zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu GKS-u Tychy była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Maciejowi Mańce z GKS-u Tychy. Była to 26. minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników GKS-u Tychy w 41. minucie spotkania, gdy Maciej Mańka strzelił pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu GKS-u Tychy.

W 50. minucie arbiter ukarał kartką Wojciecha Hajdę, piłkarza gości. W 57. minucie w drużynie Stomilu Olsztyn doszło do zmiany. Szymon Sobczak wszedł za Artura Siemaszkę.

W 60. minucie sędzia przyznał kartkę Dariowi Krišcie z zespołu gospodarzy. W 62. minucie Grzegorz Lech zastąpił Waldemara Gancarczyka. Od 76. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom GKS-u Tychy i jedną drużynie przeciwnej.

Michał Leszczyński
90′ Marcin Biernat
Janusz Bucholc
Ken Kallaste
Lukáš Kubáň90′
 41′ 26′ Maciej Mańka
Oleh Tarasenko
Łukasz Sołowiej
Wiktor Biedrzycki
76′ Keon Kelly Daniel
Wojciech Hajda50′
Łukasz Grzeszczyk
Grzegorz Lech
60′ Dario Krišto