15. kolejka 1. ligi: Zagłębie Sosnowiec - MKS Chojniczanka Chojnice 3-3 (1-2)

26 października na Stadionie Ludowym odbyło się starcie 15. kolejki polskiej 1. ligi pomiędzy drużynami Zagłębia Sosnowiec i Chojniczanki. Pojedynek zakończył się remisem 3-3. Na stadionie zasiadło 1 166 widzów.

15. kolejka Polska - 1. liga
2019-10-26 18:00 | Stadion: Stadion Ludowy | Widzów: 1166 | Arbiter: M. Złotnicki
S. Michalski 59'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Chojniczanki w szóstej minucie spotkania, gdy Mateusz Kuzimski strzelił pierwszego gola.

W dziewiątej minucie Matko Perdijić został zastąpiony przez Krystiana Stępniowskiego.

Zawodnicy Zagłębia Sosnowiec odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 11. minucie na listę strzelców wpisał się Fabian Piasecki. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

W 13. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jana Mudrę z Chojniczanki, a w 26. minucie Mateusza Szweda z drużyny przeciwnej.

W 27. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Mateusz Kuzimski z Chojniczanki. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Chojniczanka: Toniemu Conejowi w 44. minucie i Mateuszowi Żukowskiemu w pierwszej minucie doliczonego czasu.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę zespół Zagłębia Sosnowiec wyszedł w zmienionym składzie, za Plamena Krachunova, Fabiana Piaseckiego weszli Quentin Seedorf, Stanislav Bilenkiy. W 51. minucie kartkę dostał Quentin Seedorf, zawodnik Zagłębia Sosnowiec.

Piłkarze gospodarzy odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 54. minucie Mateusz Szwed wyrównał wynik meczu.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 59. minucie na listę strzelców wpisał się Seweryn Michalski. W 78. minucie wynik ustalił z rzutu karnego Szymon Pawłowski.

Na 11 minut przed zakończeniem meczu kartkę otrzymał Seweryn Michalski z Chojniczanki. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-3.

Bartosz Wolski
 78′ (k.) Szymon Pawłowski
Mateusz Żukowski45′
 54′ 26′ Mateusz Szwed
Emil Drozdowicz
 11′ Fabian Piasecki
Mateusz Kuzimski  6′, 27′ (k.)

Zawodnicy Zagłębia Sosnowiec dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.