15. kolejka 1. ligi: Sandecja Nowy Sącz - Wigry Suwałki 1-0 (0-0)

25 października na Stadionie im. Ojca Władysława Augustynka w Nowym Sączu odbył się pojedynek 15. kolejki polskiej 1. ligi pomiędzy drużynami Sandecji i Wigier. Mecz zakończył się zwycięstwem Sandecji 1-0. Spotkanie obejrzało 832 widzów.

15. kolejka Polska - 1. liga
2019-10-25 19:10 | Stadion: Stadion im. Ojca Władysława Augustynka | Widzów: 832 | Arbiter: S. Krasny
Sandecja Nowy Sącz
Wigry Suwałki
1
0
M. Klichowicz 74'

Zespół Sandecji (”Biało-Czarni”) przed meczem zajmował 16. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Od pierwszych minut drużyna Wigier zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu ”Biało-Czarnych” była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Wigry: Abdoulaye Diallo w 21. i Kamilowi Sabilli w 40. minucie.

Na drugą połowę drużyna Sandecji wyszła w zmienionym składzie, za Kamila Ogorzalego wszedł Mateusz Klichowicz. Także zespół Wigier wyszedł w zmienionym składzie, za Abdoulaye Diallo wszedł Dawid Sołdecki. W 55. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Łukasza Sosnowskiego z Wigier, a w 61. minucie Macieja Małkowskiego z drużyny przeciwnej.

W 65. minucie Maciej Małkowski został zastąpiony przez Macieja Korzyma. W 68. minucie żółtą kartkę dostał Michal Piter-Bucko, piłkarz Sandecji. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Wigier doszło do zmiany. Szymon Łapiński wszedł za Kamila Sabillę.

Dopiero w drugiej połowie Mateusz Klichowicz wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sandecji, zdobywając bramkę w 74. minucie starcia. Łukasz Sosnowski z Wigier w 79. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej został on ukarany w 55. minucie.

W 89. minucie Joel Huertas został zmieniony przez Pawła Gieracha, co miało wzmocnić drużynę Wigier. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Thiaga na Grzegorza Barana.

Dominik Kąkolewski
68′ Michal Piter-Bucko
Robert Bartczak
61′ Maciej Małkowski
Joel Huertas Cornudella
Kamil Ogorzaly
Kamil Sabillo40′
Thiago Rodrigues de Souza
Michał Żebrakowski

Zawodnicy Wigier obejrzeli w meczu trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy dwie żółte.

3 listopada drużyna Sandecji będzie miała szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jej rywalem będzie Podbeskidzie Bielsko-Biała. Tego samego dnia Chrobry Głogów zagra z zespołem Wigier na jego terenie.