15. kolejka 1. ligi: Radomiak - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1-0 (0-0)

26 października na Stadionie MOSiR ul. Narutowicza odbył się mecz 15. kolejki polskiej 1. ligi pomiędzy drużynami Radomiaka i Bruk-Bet Termalicy. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Radomiaka 1-0. Na stadionie stawiło się 3 802 widzów.

15. kolejka Polska - 1. liga
2019-10-26 14:00 | Stadion: Stadion MOSiR ul. Narutowicza | Widzów: 3802 | Arbiter: D. Kruczyński
Radomiak
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
1
0
R. Makowski 53'

Od pierwszych minut zespół Bruk-Bet Termalicy zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Radomiaka była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Między 32. a 45. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Bruk-Bet Termalicy i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę zespół Bruk-Bet Termalicy wyszedł w zmienionym składzie, za Patrika Mišáka wszedł Florin Purece.

Jedyną bramkę meczu dla Radomiaka zdobył Rafał Makowski w 53. minucie. W 62. minucie za Ernesta Terpiłowskiego wszedł Dawid Kalisz.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter ukarał żółtą kartką Vlastimira Jovanovicia, piłkarza Bruk-Bet Termalicy. W 69. minucie w drużynie Radomiaka doszło do zmiany. Marcin Kluska wszedł za Mateusza Michalskiego. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Vlastimir Jovanović osłabiając zespół Bruk-Bet Termalicy. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 65. minucie.

W 74. minucie Roman Gergel został zmieniony przez Jacka Kiełba, co miało wzmocnić zespół Bruk-Bet Termalicy. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Leândro na Damiana Nowaka. W 76. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Marcina Kluskę z Radomiaka, a w pierwszej minucie doliczonego czasu starcia Martina Mikoviča z drużyny przeciwnej.

Vlastimir Jovanović65′ 71′
 53′ Rafał Makowski
Martin Mikovič90′
Mateusz Michalski
Patrik Mišák
Maciej Górski
Ernest Terpiłowski32′
45′ Patryk Mikita
Piotr Wlazło
Leândro Rossi Pereira
Vladislavs Gutkovskis

Arbiter pokazał cztery żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom Bruk-Bet Termalicy, a zawodnikom gospodarzy przyznał dwie żółte.

Drużyna Radomiaka w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę drużyna Radomiaka będzie miała szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jej rywalem będzie Miedź Legnica. Tego samego dnia GKS Jastrzębie Zdrój zagra z zespołem Bruk-Bet Termalicy na jego terenie.