15. kolejka 1. ligi: GKS Tychy '71 - Warta Poznań 1-1 (0-0)

26 października na Stadionie Miejskim odbyło się spotkanie 15. kolejki polskiej 1. ligi pomiędzy drużynami GKS-u Tychy i Warty. Starcie zakończyło się remisem 1-1. Pojedynek obejrzało 3 816 widzów.

M. Jakóbowski 66'

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 11. minucie sędzia przyznał kartkę Sebastianowi Stebleckiemu z GKS-u Tychy.

W 30. minucie Wojciech Szumilas został zmieniony przez Daria Krištę. Od 39. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Warty i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Dopiero w drugiej połowie Maciej Mańka wywołał eksplozję radości wśród kibiców GKS-u Tychy, zdobywając bramkę w 56. minucie meczu. W 60. minucie w drużynie Warty doszło do zmiany. Gracjan Jaroch wszedł za Krzysztofa Kiklaisza.

W 63. minucie kartkę dostał Mateusz Piątkowski, piłkarz gospodarzy.

Kilka chwil później okazało się, że wysiłki podejmowane przez jedenastkę Warty w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 66. minucie wynik ustalił Michał Jakóbowski.

W 67. minucie Serhii Napolov został zmieniony przez Mariusza Rybickiego, a za Roberta Janickiego wszedł na boisko Adrian Laskowski, co miało wzmocnić drużynę Warty. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mateusza Piątkowskiego na Szymona Lewickiego. Od 76. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Michał Grobelny45′
 56′ Maciej Mańka
Bartosz Kieliba
82′ Łukasz Sołowiej
Jakub Kiełb76′
90′ Bartosz Szeliga
Aleks Ławniczak
39′ Keon Kelly Daniel
Michał Jakóbowski  66′ 82′
Łukasz Grzeszczyk
Robert Janicki45′
Dominik Połap
Mateusz Kupczak
11′ Sebastian Steblecki
Serhiy Napolov
Wojciech Szumilas
Łukasz Trałka
63′ Mateusz Piątkowski
Krzysztof Kiklaisz

Przewaga zespołu Warty w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastce nie udało się wygrać meczu.

Sędzia pokazał pięć żółtych kartek zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Warty przyznał cztery.

Drużyna GKS-u Tychy wymieniła dwóch zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.