15. kolejka 1. ligi: GKS Jastrzębie Zdrój - Olimpia Grudziądz 2-0 (1-0)

26 października na Stadionie Miejskim w Jastrzębich Zdroju odbył się mecz 15. kolejki polskiej 1. ligi pomiędzy drużynami GKS-u Jastrzębie i Olimpii. Starcie zakończyło się zwycięstwem GKS-u Jastrzębie 2-0. Na stadionie zasiadło 1 615 widzów.

15. kolejka Polska - 1. liga
2019-10-26 16:00 | Stadion: Stadion Miejski | Widzów: 1615 | Arbiter: T. Marciniak
GKS Jastrzębie Zdrój
Olimpia Grudziądz
2
0
B. Jaroszek 20'
D. Tront 55'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu GKS-u Jastrzębie.

Od pierwszych minut zespół Olimpii zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki GKS-u Jastrzębie była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy GKS-u Jastrzębie w 20. minucie spotkania, gdy Bartosz Jaroszek strzelił pierwszego gola.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny GKS-u Jastrzębie.

Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Robertowi Ziętarskiemu z Olimpii. Była to 55. minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników GKS-u Jastrzębie w 55. minucie spotkania, gdy Damian Tront zdobył z karnego drugą bramkę. W 63. minucie za João Criciumę wszedł Ricky van Haaren.

Między 63. a 82. minutą, boisko opuścili zawodnicy GKS-u Jastrzębie: Farid Ali, Jakub Wróbel, Kamil Jadach, na ich miejsce weszli: Daniel Liszka, Kamil Adamek, Patryk Skórecki. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Bartosza Nowickiego, Elvira Maloku zajęli: Maciej Twarowski, Omar Monterde. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Łukasz Bogusławski
 20′ Bartosz Jaroszek
João Augusto Fortunato Mariano
 55′ (k.) Damian Tront
Omran Haydary
Jakub Wróbel
Elvir Maloku

Arbiter nie ukarał piłkarzy GKS-u Jastrzębie żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną żółtą.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

2 listopada jedenastka Olimpii rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie OKS Odra Opole. Tego samego dnia Bruk-Bet Termalica Nieciecza będzie gościć drużynę GKS-u Jastrzębie.