14. kolejka 1. ligi: Warta Poznań - Zagłębie Sosnowiec 2-3 (0-1)

W starciu 14. kolejki polskiej 1. ligi, które rozegrane zostało 19 października, drużyna Warty przegrała z Zagłębiem Sosnowiec 2-3 (0-1). Mecz na Stadionie Groclinu Dyskobolii w Grodzisku Wielkopolskim obejrzało 651 widzów.

14. kolejka Polska - 1. liga
2019-10-19 17:45 | Stadion: Stadion Groclinu Dyskobolii | Widzów: 651 | Arbiter: A. Aluszyk
R. Grzelak 73'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W 10. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Tomasza Hołotę z Zagłębia Sosnowiec, a w 20. minucie Michała Grobelnego z drużyny przeciwnej.

Tymczasem zawodnicy Zagłębia Sosnowiec nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 28. minucie bramkę zdobył Fabian Piasecki. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy żółtą kartkę dostał Rafał Grzelak z Zagłębia Sosnowiec. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Zagłębia Sosnowiec.

W 60. minucie w zespole Zagłębia Sosnowiec doszło do zmiany. Patryk Mularczyk wszedł za Stanislava Bilenkiego.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Zagłębia Sosnowiec w 64. minucie spotkania, gdy Patryk Mularczyk zdobył drugą bramkę. W 68. minucie Mariusz Rybicki został zastąpiony przez Serhiego Napolova.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Warty doszło do zmiany. Adrian Laskowski wszedł za Gracjana Jarocha.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 73. minucie na listę strzelców wpisał się Rafał Grzelak.

Piłkarze gospodarzy szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. Na 12 minut przed zakończeniem meczu pierwszą bramkę dla zawodników gospodarzy zdobył Michał Jakóbowski.

W 80. minucie Michał Grobelny został zmieniony przez Krzysztofa Kiklaisza, co miało wzmocnić zespół Warty. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jakuba Siniora na Bartłomieja Babiarza.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W 87. minucie wynik ustalił Mateusz Kupczak.

Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Rafał Grzelak z zespołu Zagłębia Sosnowiec i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 30. minucie. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie otrzymał Tomasz Nawotka z drużyny gości. Była to 90. minuta meczu. Zespołowi Warty zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Zagłębia Sosnowiec.

Matko Perdijić
20′ Michał Grobelny
Tomasz Hołota10′
 78′ Michał Jakóbowski
Patryk Małecki
Robert Janicki
Tomasz Nawotka90′
 87′ Mateusz Kupczak