14. kolejka 1. ligi: Podbeskidzie Bielsko-Biała - GKS Jastrzębie Zdrój 0-2 (0-1)

19 października na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej odbyło się spotkanie 14. kolejki polskiej 1. ligi pomiędzy drużynami Podbeskidzia B.-B. i GKS-u Jastrzębie. Starcie zakończyło się zwycięstwem GKS-u Jastrzębie 2-0. Na stadionie zasiadło 5 064 widzów.

14. kolejka Polska - 1. liga
2019-10-19 18:00 | Stadion: Stadion Miejski | Widzów: 5064 | Arbiter: J. Małyszek
Podbeskidzie Bielsko-Biała
GKS Jastrzębie Zdrój
0
2
M. Bojdys 38'
J. Wróbel 81'

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy GKS-u Jastrzębie w 38. minucie spotkania, gdy Michal Bojdys zdobył pierwszą bramkę.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu GKS-u Jastrzębie.

W 47. minucie kartkę obejrzał Marek Mroz z jedenastki gości. W 59. minucie Konrad Sieracki zastąpił Mateusza Sopoćkę.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem kartkę dostał Damian Tront, zawodnik gości.

Drużyna Podbeskidzia B.-B. ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, strzelając kolejnego gola. W 81. minucie pokonał bramkarza Jakub Wróbel.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Podbeskidzie B.-B.: Kornelowi Osyrze w 87. minucie i Ivánowi Martínowi w drugiej minucie doliczonego czasu meczu. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-2.

Bartosz Jaroszek
87′ Kornel Osyra