14. kolejka 1. ligi: Bruk-Bet Termalica Nieciecza - GKS Bełchatów 2-1 (1-0)

19 października na Stadionie Termaliki Bruk-Bet Nieciecza w Niecieczy odbył się pojedynek 14. kolejki polskiej 1. ligi pomiędzy drużynami Bruk-Bet Termalicy i GKS-u Bełchatów. Starcie zakończyło się zwycięstwem Bruk-Bet Termalicy 2-1. Na stadionie zasiadło 1 614 widzów.

14. kolejka Polska - 1. liga
2019-10-19 19:00 | Stadion: Stadion Termaliki Bruk-Bet Nieciecza | Widzów: 1614 | Arbiter: M. Opaliński
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
GKS Bełchatów
2
1
V. Gutkovskis 1',74'
B. Biel 64'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Bruk-Bet Termalicy nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W pierwszej minucie bramkę zdobył Vladislavs Gutkovskis.

Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy arbiter pokazał kartkę Piotrowi Wlaźle, zawodnikowi Bruk-Bet Termalicy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Bruk-Bet Termalicy.

Drugą połowę drużyna Bruk-Bet Termalicy rozpoczęła w zmienionym składzie, za Piotra Wlazłę wszedł Michal Bezpalec. Także jedenastka GKS-u Bełchatów rozpoczęła w zmienionym składzie, za Wiktora Putina wszedł Émile Thiakane. W 62. minucie w zespole GKS-u Bełchatów doszło do zmiany. Dawid Kocyla wszedł za Macieja Masa.

W 63. minucie kartkę otrzymał Mariusz Magiera z GKS-u Bełchatów.

Piłkarze gości w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 64. minucie gola wyrównującego strzelił Bartosz Biel.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Bruk-Bet Termalicy w 74. minucie spotkania, gdy Vladislavs Gutkovskis zdobył drugą bramkę. W 75. minucie Florin Purece został zmieniony przez Patrika Mišáka.

W 77. minucie Mateusz Marzec został zmieniony przez Krzysztofa Wołkowicza, co miało wzmocnić zespół GKS-u Bełchatów. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jacka Kiełba na Romana Gergela. W 83. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Émile'a Thiakane'a z GKS-u Bełchatów, a w 86. minucie Vladislavsa Gutkovskisa z drużyny przeciwnej. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-1.

Mateusz Marzec
32′ Piotr Wlazło
Viktor Putin
 1′, 74′ 86′ Vladislavs Gutkovskis
Maciej Daniel Mas

Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.