13. kolejka 1. ligi: GKS Tychy '71 - Miedź Legnica 4-1 (1-0)

22 października na Stadionie Miejskim odbyło się starcie 13. kolejki polskiej 1. ligi pomiędzy drużynami GKS-u Tychy i Miedzi. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem GKS-u Tychy 4-1. Na stadionie stawiło się 3 047 widzów.

D. Kort 81'

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Marcinowi Biernatowi z jedenastki gospodarzy. Była to 33. minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy GKS-u Tychy w 42. minucie spotkania, gdy Wojciech Szumilas zdobył pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu GKS-u Tychy.

Drugą połowę drużyna GKS-u Tychy rozpoczęła w zmienionym składzie, za Marcina Kowalczyka wszedł Łukasz Sołowiej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników GKS-u Tychy w 54. minucie spotkania, gdy Łukasz Grzeszczyk strzelił z rzutu karnego drugiego gola. W 57. minucie w jedenastce Miedzi doszło do zmiany. Dawid Kort wszedł za Artura Pikka.

Niedługo później Dominik Połap wywołał eksplozję radości wśród kibiców GKS-u Tychy, zdobywając kolejną bramkę w 63. minucie starcia. W 65. minucie za Krzysztofa Danielewicza wszedł Marcin Warcholak.

W 68. minucie arbiter ukarał kartką Marquitos, piłkarza gości.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W tej samej minucie wynik na 4-0 podwyższył Mateusz Piątkowski.

Na kwadrans przed zakończeniem spotkania w drużynie Miedzi doszło do zmiany. Carlos Heredia wszedł za Marquitos.

Bramkarz GKS-u Tychy wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w pojedynku sześć razy, ale nie zachował czystego konta. W 81. minucie gola pocieszenia strzelił Dawid Kort.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 4-1.

Łukasz Załuska
33′ Marcin Biernat
Krzysztof Danielewicz
 54′ (k.) Łukasz Grzeszczyk
Jakub Łukowski
 63′ Dominik Połap
García Barreno Marquitos68′
Sebastian Steblecki
Patryk Makuch
 42′ Wojciech Szumilas
Henrik Ojamaa
 68′ Mateusz Piątkowski
Valerijs Sabala

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.